Tesla v Číně staví Superchargery jako o závod, už jich vystavěla 700

Tesla v Číně nedávno otevřela Supercharger s číslem 700. Za posledních 40 dní dle zpráv stihla Tesla v Číně zprovoznit 200 nových Superchargerů. Automobilka v Číně stále nepovoluje. S výstavbou Superchargerů stále pokračuje a vypadá to, že nikdy nezastaví.


Americká automobilka Tesla si může na začátku letošního roku připsat další milník, tentokrát v počtu zprovozněných Superchargerů. Tesla v Číně vystavěla již 700 Superchargerů a další výstavba Superchargerů je již v procesu. Tesla během 40 dnů zaznamenala nárůst výstavby Superchargerů o 30%. To znamená, že Tesla za 40 dní zvládla vystavět 200 nových Superchargerů.

Na konci loňského roku spustila Tesla svůj Supercharger s číslem 600. Nyní o pár dnů později slavnostně  Tesla otevřela svůj Supercharger s číslem 700. Za krátkou dobu Tesla vystavěla 100 Superchargerů, přičemž se v příštích letech bude výstavba ještě více zrychlovat. Automobilka již brzy otevře továrnu na Superchargery v Číně, kde bude vyrábět 10 000 stojanů za rok. Pokud vezme v potaz, že Tesla na jeden Supercharger umístí 10 stojanů, tak Tesla ročně vystaví 1000 Superchargerů. Kromě toho ještě vyrábí Superchargery v USA, takže roční produkce bude ještě mnohem větší.

V současné době staví Tesla již Superchargery třetí generace, které zvládnou dobíjet například Model 3 maximální výkonem až 250 kW. Maximální výkon samozřejmě závisí na teplotě baterie, počtu vozidel na daném Superchargeru a dalších kritérií.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *