Tesla tour 6

Na podzim jsme se s naší Teslou vydali v pořadí už na šestou Tesla Tour. Cesta byla opět vydařená a plná zážitků.


1.den

V pátek odpoledne jsme si sbalili pár věcí na cestu, včetně naší Tesla BED a vyrazili. Náš první cíl – Supercharger Vestec. Cestou do Vestce jsme ještě přibrzdili nakoupit nějaké zásoby jídla na cestu. Ve Vestci jsme si všechno v autě pořádně porovnali a vše překontrolovali, zda nám něco nechybí. Náš další záchytný bod byl Supercharger u německého města Regensburg. Těsně před přejetím hranic jsme se na benzínce zastavili koupit Rakouskou dálniční známku, abychom ji nemuseli kupovat v Německu či Švýcarsku. Po dobití a vyhodnocení našeho časového plánu jsme rozhodli, že na dalším nabíjecím místě přespíme. Po přijetí na Supercharger Schweitenkirchen jsme připojili Teslu na nabíječku a rozložili naši Tesla BED – viz samostatná recenze. Ještě jsme si v klidu promysleli trasu na zítra, protože Tesla tour je projekt, u kterého pořádně nevíte, kam s Teslou dojedete – vše je o chuti a momentální situaci – a pak.. DOBROU …

2.den

Po krásném probuzení jsme složili Tesla bed a vyrazili na Supercharger Aichstetten, kde jsme měli v plánu i posnídat. Po dojetí na místo jsme zjistili, že Supercharger je z větší části obsazený a museli bychom se dělit o výkon, dobití nebylo krtické proto jsme se rozhodli, že popojedeme na Supercharger Bregenz, kde je i skvělé zázemí TESLA LOUNGE. Zde jsme se nasnídali a prozkoumali budovu – najdete zde záchody, odpočinkovou zónu, automat na kafe a menší jídlo, wifi připojení – no prostě pro řidiče trochu splněný sen – ono to jde když se chce … kód pro vstup do této zóny automobil zobrazí na displeji po dojetí na místo nabíjení.

Na Superchargeru jsme naplánovali další trasu – to už jsme byli na dosah Lichtejnštejnska – jednoho z našich hlavních cílů. Neváhali jsme a vyrazili jsme. Cesta do Lichtejnstejnska je opravdu zajímavá. Celou dobu jedete buď v Rakousku či Německu,poté Švýcarsku, ale najednou přejedete přes řeku a jste v zemičce Lichtejnštejnsko, které má rozlohu pouze 160 kilometrů čtverečních. Projeli jsme ho od západu k jihu přes hlavní město Vadůz. Země je z jedné strany ohraničena řekou, z druhé horami. Na konci Lichtejnštejnska jsme stihli navštívit nádherně umístěný hrad Gutenberg, který leží na vyšším kopci a je obklopen nádhernými vinicemi. Hrad byl opravdu nádherný  a bylo vidět, že je i skvěle udržovaný. Cestou zpět k Tesle jsme to vzali „zkratkou“ přes vinice. Po zdech, kterými byly za dávných časů zpevňovány kopce vedly kamenné vysuté schody. Po exkurzi jsme nabrali směr známé olympijské město Sv. Moritz. Cesta z Lichtejnštejnska vedla opravdu krásnými, takřka malovanými cestami, které byly obklopeny lesy a nádhernými loukami. Cestou do města Sv. Moritz jsme trochu dobili na Superchrageru Mainfield, aby jsme si cestu mohli opravdu vychutnat a nařešit spotřebu – měli jsme před sebou celkem náročné stoupání do horského průsmyku. 

Jak jsme se blížili k městu Sv. Moritz, tak se silnice začala klikatit a nabírat na stoupání. Cestou jsme dokonce narazili i na vodní elektrárnu Marmorera, u které jsme na parkovišti potkali kolegu s Teslou Model S bez faceliftu. Cesta do Sv. Moritze je hodně klikatá a byla tak rájem pro motorkáře, kterých tu jezdilo spousty. Z auta jsme mohli vidět nádherná panoramata Švýcarské Alpské krajiny. Mimo jiné jsme viděli i dva vodopády a spoustu pramenů menších říček a potoků. Po klikaté cestě jsme dojeli konečně do průsmyku Julierpass, který byl 2284 m.n.m, což je zatím největší nadmořská výška, kam jsme s naší Teslou vyjeli. odtud  nás čekala už jen cesta dolů … do města Sv. Moritz. na této trase jsme převážně rekuperovali – kilometry v baterii neubývaly – to bylo „skvělé“ ! Před příjezdem do města Sv. Moritze je naprosto neuvěřitelný výhled s panoramaty jako z fototapet. Museli jsme tedy zastavit a opravdu – stálo to za to. Vyhlídka na jezero St. Moritzersee s nádhernými horami v pozadí. Poté jsme projeli tunelem a byli konečně ve městě. Při vjezdu do města nás přivítal krásný kruhový objezd s květinovým nápisem Sv. Moritz. Superchargery ve městě jsou ukryty v druhém patře podzemní garáže, u které je vystavěna vyhlídka na místní jezero. U Superchargeru byl dokonce i menší wallbox pro Roadstera první generace – to už se moc nevidí. Po rychlé svačině jsme se šli omrknout vyhlídku. Po cestě jsme narazili na nejdelší eskalátory, které jsme kdy viděli. Vedly z vyhlídky na ulici a byly třikrát delší než jsou ty v Praze na Florenci. Na jezeře St. Moritzersee v zimě hrají zimní sporty s koňmi, u kterého hráči jezdí na koních a prohánějí obrovský míč. Po nabití jsme vyrazili průsmykem dále směr Supercharger Innsbruck. Trasa vedle divokou švýcarskou přírodou a bylo opět na co koukat. Na cestě v průsmyku bylo napadáno kamení, takže jsme několikrát museli úseky objíždět po provizorních cestách. Průsmykem nás doprovázela řeka Inn, která v této oblasti pramení – vlastně jsme sledovali její celý horní tok.

Po příjezdu na nabíječku Innsbruck jsme zjistili, že kousek je Supercharger i s občerstvením. Dlouho jsme neváhali a vydali se na druhý Supercharger, jelikož jsme si chtěli dát teplou večeři. Po dojetí na Superchrager Bernau am Chiemsee jsme dali Teslu nabíjet a my zašli do protějšího Burger Kingu na vynikající burger – už jsme si ho zasloužili. Náš další zachytný Supercharger byl St. Georgen. Cesta byla doprovázena západem Slunce a na konec i tmou. 

Po nabití jsme vyrazili dále směr  Supercharger Kapfenberg, kde by měl být Tesla LOUNGE – stejně jako na Superchargeru v Bregenzu. Nabíječka byla umístěná vedle vedlejší silnice, takže zde neprojíždělo v noci moc aut. Na Superchargeru se nacházel krásný odpočinkový areál pro majitele Tesel, který byl pod kódem, který vám ukáže opět Vaše Tesla po kliknutí na dané místo. V Tesla Lounge zde byla pohovka, automat na kafe a drobné občerstvení, barový stůl s židlemi. Celý objekt byl pokryt i Wi-fi. Měl celou prosklenou zeď s velkými roztahovacími okny. Po jejich otevření jsme se dostali na terasu s jezírkem, u kterého byla cedule s nápisem „výskyt krokodýlů“. Po přečtení nápisu se v jezírku něco mihlo. Zprvu jsme si mysleli, že je to krokodýl, ale nakonec jsme zjistili, že to jsou želvy. Krokodýl byl pouze na terase v podobě sochy. Kousek od LOUNGE byly ve druhé budově i záchody a umývárny. Po řádném prozkoumání Tesla lounge jsme se odebrali do naší Tesly, aby jsem na ráno byli odpočinuti a vyspalí…

3.den

Po probuzení ráno jsme se rozhodli, že pojedeme na Supercharger v Nové Vídni, kde si dáme snídani a promyslíme návrat domů. Na Superchargeru v Nové Vídni jsme se nasnídali a doplánovali naši další trasu. Původně jsme měli v plánu pokračovat na východ, ale kvůli času jsme tuto myšlenku opustili a naplánovali na další TESLA TOUR. Po nabití jsme jeli směr Brno – Jihlava. V Jihlavě jsme omrkli ZOO, kde jsme se také potkali se zbytkem naší rodiny. Poté jsem popojeli dobít na Humpolec, poobědvali nedaleko Superchargeru Vystrkov na Farmě Poříčí. Poté jsme vyrazili konečně domů.

Závěr

Celá Tesla tour se nám velice líbila. Poznali jsme spoustu nových míst, ale hlavně krásnou krajinu Švýcarska, které se nám velice líbila. Už se těšíme na tu další !!

Za celou Tesla tour jsme ujeli 2012 kilometrů a spotřebovali 456 kWh energie, tedy 227 Wh na kilometr.