Walmart ztrojnásobil objednávku na Tesla Semi

Společnost Walmart Canada oznámila, že více než ztrojnásobuje své dodávky elektrického tahače Tesla Semi,  přičemž si nyní společnost rezervuje 13 těchto elektrických tahačů. Tento krok přichází hned po oznámení společnosti Walmart Canada, který oznámila, že do roku 2040 chce mít nulové emisi.


Celková objednávka společnosti Walmart Canada je dosud největší objednávkou, kterou Tesla obdržela na svůj revoluční elektrický tahač Tesla Semi v Kanadě. Společnost Walmart che do roku 2022 přeměnit 20% své flotily vozů na elektrickou, přičemž společnost che do roku 2028 elektrifikovat celou svojí flotilu.

Společnost Walmart ve své tiskovce upozorňovala především na nižší údržbu těchto vozů a větší bezpečnost. Celý projektem chce podpořit menší pobočky, které společnost vlastní. Zvýšení objednávky chce společnost dokázat velký zájem o elektromobily, ale především chce dát najevo, že chce dodržet svůj plán a do roku 2028 elektrifikovala svojí flotilu vozů.

 „Ztrojnásobení naší rezervace nákladních vozidel Tesla Semi je součástí našeho pokračujícího úsilí o inovaci podnikání a stanovení priority udržitelnosti. Převedením 20% našeho vozového parku na elektrická vozidla do konce roku 2022 a závazkem k alternativnímu napájení všech vozových parků do roku 2028 stavíme bezpečnost, inovace a udržitelnost do popředí naší logistické sítě, “uvedl.

Hlavní výhody společnost Walmart vidí v bezpečnosti a v nízké údržbě. Kromě toho ujede elektrický tahač Tesla Semi na jedno nabití přibližně  805 kilometrů. Navíc celý tahač disponuje moderním vzhledem, snadným ovládáním  a kamerovým systémem, který doslova obklopuje celé vozidlo.

„Jsme nesmírně nadšení, že můžeme svým řidičům vybavit toto zařízení nové generace.“ Bezpečnostní a inteligentní prvky v designu jsou jádrem naší ambice v oblasti inteligentní dopravy, která pomocí technologií a dat sníží naše provozní náklady a zlepší bezpečnost spolupracovníků, “uvedl Lalonde.

Zdá se, že Tesla Semi je ideálním tahačem pro společnost Walmart, jelikož ta potřebuje jednoduchost, velký dojezd tahače na jedno nabití. Uvidíme zda Walmart svojí objednávku ještě nezvětší, ale zatím to vypadá, že počká na první várku těchto elektrických tahačů a až poté se uchýlí k další objednávce.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *