CATL bude recyklovat baterie v závodu za 5 miliard!

Jeden z dodavatelů bateriových článků CATL, který dodává bateriové články pro Giga Šanghaj nyní oznámil, že se chystá vybudovat v Číně Hubei. Jedná se o zařízení, které bude sloužit na recyklaci bateriových článků a jeho cena bude 5 miliard dolarů.


O bateriové články je stále větší zájem a proto se výrobci snaží uspokojit poptávku trhu, která každým dnem roste. Zatímco jiní výrobci baterií navyšují kapacity továren, tak CATL se rozhodl jít jiným směrem a rozhodl se vstoupit do recyklace. Právě CATL chce v budoucnu recyklovat bateriové články nejenom z elektromobilů, ale také i z jiných zařízení, kde najdeme bateriové články.

Nová zpráva agentury Reuters uvádí, že CATL plánuje investovat až 32 miliard juanů, tedy zhruba 5 miliard dolarů, do recyklačního závodu. Růst odvětví elektrických vozidel dal CATL důvod s největší pravděpodobností rozšířit svou výrobní kapacitu pro články, protože tolik automobilek přechází na elektrické pohonné jednotky.

Výrobce baterií podepsal partnerství

CATL je největším světovým výrobcem bateriových článků, který vyrábí více článků než společnosti jako Panasonic a LG, které také spolupracují s Tesla na dodávce článků. Výrobce baterií vytvoří společný podnik s výrobcem a distributorem chemických produktů Hubei Yihua, který bude pomáhat CATL při recyklaci materiálů z baterií elektromobilů, včetně lithia a kobaltu.

CATL neustále roste

Společnost CATL učinila mnoho kroků k rozšíření své schopnosti vyrábět baterie pro elektromobily. Minulý měsíc společnost získala kanadskou společnost Millennial Lithium Corp., která těží lithium, zásadní materiál používaný při výrobě elektrických baterií. Společnost CATL zaplatila 298 milionů dolarů za akvizici společnosti Millennial Lithium.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *