Tesla tour 3

Tentokrát jsme se vydali přes Německo, Itálie do Chorvatska na oběd. Cestou jsme navštívili pár velice krásných a významných hradů.


Brzo ráno jsme nasedli do našeho elektromobilu a vyrazili. První zastávka byla na superchrgeru v Německu na parkovišti Wernberg-Koblitz, kde jsme už v předešlých cestách nabíjeli. Zde jsem vybalili samolepky TeslaCzech. Když na superchargeru uvidíte naši samolepku, znamená to, že jsme zde již nabíjeli. Po malém obědu a nabití jsme vyrazili směr Wertheim Supercharger. Po celou dobu naší cesty jsme fotili a natáčeli pro Vás video pro zpestření YouTube kanálu. Z celé tour už vyšel trailer.

Náš dnešní cíl byl malebný hrad Eltz. Okolo desáté hodiny večerní jsme dojeli na parkoviště asi 1 km od hradu. Ale předtím jsme si museli pořádně prohlédnou parking u letiště ve Frankfurtu (vjeli jsme přímo před halu a dokonce jsme si brali i lísteček na parkování). Když jsme přijeli napadlo nás, že by hrad Eltz mohl vypadat dobře i v noci. Na internetu však nebylo napsané, jestli je osvětlený. Naštěstí jsme zahlídli pána, jak se  vrací s baterkou od hradu. Zeptali jsme se ho jestli je hrad osvětlen. On řekl, že ano, ale ne moc. Sebrali jsme baterku a šli. A měl pravdu – v přítmí vypadal dost strašidelně – připadali jsme si jako kdyby jsme se přesunuli v čase zpět. Hrad je v údolí a kolem dokola má mnoho skal a lesů. Ráno po probuzení jsme uviděli vedle nás pana fotografa, který šel fotit ranní Eltz. Z prvu nám říkal, že Tesla je super auto. Když odešel, tak jsme se mohli přetrhnout, aby jsme tam byli co nejdříve. Když jsme došli ke hradu už tam stáli 4 profi fotografové a mezi nimi my (úplní amatéři). Hned jsem si všechno připravila potom stačilo čekat a čekat (a zaostřit jak oni) až bude vhodná doba na super fotku. Jelikož od rána byla mlha, tak máme vcelku strašidelné fotky, které vypadají jako z pohádky Sedmero krkavců.

Po asi 2 hodinách focení a promrznutí jsme se vrátili zpět do auta a vyrazili dál. Absolvovali jsme 20 km nevídanými serpentýnami. Den jsme zahájili kávou a nabíjením v městě Kaiserslautern. Dnešní cíl byl jeden z nejkrásnější hradův Evropě a to malebný hrad Neuschwanstein. V šest hodin večer jsme byli na hradě. Shodli jsme se na tom, že to tam vypadá jako kdyby se tam přestěhovala celá Čína a Japonsko dohromady. Hrad byl na kopci, takže jsme to vzali zkratkou, abychomtam byli dříve, ale byli jsme více stahanější než kdybychom šli po silnici. Došli jsme až na proslulý most,  ze kterého je krásná vyhlídka na hrad. Po nafocení jsme se prošli po okolí a jeli zase dál. Celý den jsme zakončili v Itálii ve městě Trento na Superchargeru. Ráno jsme vstali brzo, abychom stihli to co jsme na dnešní den měli v plánu. Náš cíl bylo malebné městečko v Chorvatsku – Premantura. Cesta trvala pár hodin. Jeli jsme přes známé město Benátky nebo Slovinské město Koper. Po příjezdu jsme si dali oběd v naší oblíbené restauraci, kam každoročně o dovolené chodíme. Já jsem si dal olihně v těstíčku a k tomu hranolky. Jelikož jsme měli dobrý čas, tak jsme se vydali na poslední hrad naší tour. Tento hrad byl speciální v tom, že byl ve skále. Hrad ležel u celosvětově proslulých jeskyní Postojna jama . Hrad se proto jmenoval Predjamsky hrad. Po prohlídnutí a nafocení fotek hradu jsme se vydali zpět k domovu. Cestou jsme nabíjeli Laßnitzhöhe Supercharger. Ráno po malebném nabití u vinice a golfového hřiště a ujetí pár kilometrů jsme překročili České hranice. Přesně ve 12:00 jsme šťastně dojeli domů a dali si výborný nedělní oběd.

Za celou Tesla tour jsme ujeli 3068 km.