Tesla již hledá šéfa designu na návrh nového elektromobilu

Podle posledních zpráv z Číny to vypadá, že přípravy na vývoj a výrobu nejlevnější modelu od americké automobilky Tesla v současné době probíhají na plné obrátky. Tesla již v Číně hledá šéfa designu, který má za úkol navrhnout kompletní elektromobil. Nový elektromobil by měl být čínského ducha, aby si ho nový zákazníci zamilovali.


Před nedávnem jsme vás informovali o tom, že Tesla chce s vývojem a výrobou jejího nejlevnějšího elektromobil začínat, co nejdříve. Cena tohoto elektromobilu má být okolo 25 tisíc dolarů, v přepočtu okolo 540 tisíc korun. V současné době se již Tesla zaměřila na vývoj a hledá šéfa designu, který jí navrhne kompletní vzhled elektromobilu a bude pracovat na prvním prototypu.

Automobilka  pro vývoj tohoto elektromobil chce zvolit designéra, který má více než 20 let zkušenosti s designem v Číně. Vypadá to, že Tesla chce opravdu vyvinout elektromobil, který bude určený pouze pro daný trh, nikoliv pro ten celosvětový.

Dle zpráv to vypadalo, že Tesla začala hledat vhodného designera již v září loňského roku, přičemž by s vývojem měl začít v prosinci. To se nejspíše nepovedlo, proto se Tesla rozhodla hledat dále. Tesla by již brzy měla v Číně vystavět své vývojové a designové středisko, ve kterém vznikne právě tento nový elektromobil. V tomto centru by v budoucnu mělo pracovat okolo dvaceti pracovníků. Vypadá to, že již několik pracovníků mělo pohovor ze šéfem designu v celé automobilce. S tím nejpovolanějším, který byl u představení Cybertrucku, samotného designéra Franze von Halzhausena.

Vývoj nového elektromobilu nebude rozhodně lehký. Kromě navrhnutí elegantního designu musí designer brát v potaz, že cenovka elektromobilu musí být, co nejnižší. Před výrobou samotného prototypu musí designer nejprve navrhnout celý elektromobil v elektronické podobě. Nejspíše se již brzy dočkáme i uniklých snímků z vývoje tohoto elektromobilu.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *