Tesla tour 4

Již po čtvrté jsme se s Teslou vydali vstříc dalším dobrodružstvím. Tentokrát jsme se jeli podívat na světově proslulý autosalón v Ženevě (Švýcarsko).


Ve čtvrtek 14.3.2019 jsme vyrazili. Věci jsme si sbalili den dopředu, aby jsme odpoledne měli méně starostí s odjezdem. V 15:00 jsme nasedli do Tesly a vyjeli. Mysleli jsme si, že poprvé budeme nabíjet ve Wernberg-Köblitz, Germany, ale situace se trochu zvrtla. Tesla předpověděla, že díky svižné jízdě do Wernberg-Köblitz nedojedeme a tak nám přeplánovala trasu přes Vestec, kde jsme museli trochu doplnit baterie. U superchrgerů byly postaveny tři Tesly na prodej. Pokud si tedy chcete koupit ojetou Teslu nebo si ji jen prohlédnout, tak zajeďte do Vestce u Prahy.

Po dobití jsme pokračovali v jízdě. Zrovna se prudce rozpršelo a my mysleli, že nám upadnou stěrače. V 20:00 jsme dorazili na nabíječku u města Wernberg-Köblitz. Dali jsme si něco rychlého k jídlu, nabili a vyrazili zase o kus dále. Na další nabíječce jsme si koupili kleště pro naše menší pobavení, o kterém Vám napíšeme v našem dalším článku. Poté jsme ujeli pár desítek kilometrů a zaparkovali u nabíječky, která byla přímo pod větrnou elektrárnou. Při prvním letošním spaní jsme vyzkoušeli nové vychytávky, které jsme si koupili a chystáme se je zrecenzovat na našem YouTube kanále. Ráno jsme se vzbudili cca v 6:00 hodin a vyrazili směr Ženeva. Do Ženevy nám zbývalo asi 250 km, takže jsme tam byli “skoro za chvilku”. Když jsme přijeli pár kilometrů před výstaviště už byly všude cedule, na kterých bylo napsáno „výstava automobilů tudy“.

Po zaparkování na letišní rampě a sbalení pár věcí do batohu jsme vyrazili sehnat lístky na autosalon a lístek k parkování. Vše se podařilo během pár minut a my se  mohli podívat na koncepty či novinky od známých i ne moc známých značek. Když jsme vešli do první haly, tak jsme byli rádi, že jsme se sem dostali včas a bez sebemenších problémů. Jako první jsme si prohlídli stánky Jeep a Ferrari, kde jsme mohli vidět i formuli Michaela Schumachera. Při focení jsem si všiml, že vedle mě je nový model Tesly a to Tesla model 3. Hned jsme si ho šli prohlédnout a nafotit. Dále jsme si prošli stánky jako je Kia, Mercedes, BMW, atd. Zaujal nás jeden stánek, kde byl rozebraný podvozek elektromobilu a vše fungovalo. Prohlédli jsme si ho a nakonec nás oobdarovali reklamními předměty, za což jsme byli velice rádi. Mě osobně zaujaly stánky, kde představovali futuristiké vize do budoucna a stánek Mansory, kde ukazovali krásně vytuněná drahá auta. V druhé části haly byl stánek Škodovky, u kterého jsme se nejvíce těšili na Škodu Vision iV., která tam bohužel nebyla, jelikož se v ČR chystala velká konference o elektromobilitě s poslanci ČR. To nás celkem zklamalo. Dále jsme viděli jedno z nejrychlejších  aut na světě, což byl Koenigsegg model Jesko. Samozřejmě jsme si nenechali ujít i dražší značky jako je Bentley, Porsche nebo Bugatti. Buggati zde mělo jednu obrovskou specialitu – nový model, který prý byl vyroben pouze v jednom kuse – Bugatti La Voiture Noire, toto auto stojí neuvěřitelných 422 milionů korun českých. Vedle Buggati byl Tesla model S ve verzi Combi. Dále jsme si prohlédli nabíjecí infrastruktury a autobus který nepotřeboval řidiče.

Kolem 15:00 jsme vyrazili zpět domů. Na parkovišti jsme zahlédli červenou Teslu, tak jsme k ní šli s pocitem, že je to naše Tesla a ono ne. Podruhé jsme si mysleli, že už je to fakt naše Tesla a ono zase nic. Až na potřetí to byla ta naše. Ve Švýsarsku se to už těmito elektromobily jen hemží. Cca po ujetí 100 km jsme nabíjeli a na nabíječce jsme potkali 3 nové Tesly model 3, čemuž jsme ani nemohli uvěřit. Švýcaři jsou prostě o něco napřed. I cestou zpátky jsme viděli přes 20 Tesel, což za tak krátkou dobu je poměrně slušné. Po ujetí pár desítek kilometrů jsme byli unaveni z výstavy natolik, že jsme už v jízdě nechtěli pokračovat a rozhodli jsme se, že na této nabíječce přespíme. Zaparkovali jsme tedy u Superchargeru, u kterého bylo malé obchodní centrum s kinem. Všimli jsme si, že na dveřích před nabíječkou je logo Tesla, tak jsme se šli podívat o co jde. A psali tam, že vítají majitele vozů Tesla a že kvůli nim mají otevřeno 24/7, což nás velice potěšilo. Co víc si přát. K večeři jsme si dali nejlepšího burgra, kterého jsme kdy jedli. Byl fakt dobrý. Poté jsme se připojili na wi-fi, pořešili web a  šli si do Tesly zapálit krb a pustit film. Ráno jsme se vzbudili a vyrazili zpět do Čech. Jelikož jsem se plni zážitků zapovídali, tak jsme odbočili špatně a dali si hlavní město Švýcarska Zürich centrem. Po pár hodinách jízdy jsme dojeli na nabíječku ve Vestci u Prahy, kde jsme nabili a dali si v přilehlé restauraci svíčkovou s karlovarských knedlíkem, která nám moc chutnala. Těsně před naším bydlištěm jsme dobili baterku ve Vystrkově u Humpolce a šťastně dojeli domů.

Celá Tesla tour a výstava se nám moc líbila. Vyzkoušeli jsme nové funkce Tesly a otestovali její výdrž a i perfektního autopilota, na kterého jsme jeli skoro pořád. Musíme uznat, že Tesla je genialní auto se smyslem pro budoucnost.

 Za celou Tesla tour jsme ujeli 2450 km.