Tesla má vážný problém s výpadkem MCU u starších vozů

Americká národní správa bezpečnosti silničního provozu (NHTSA) oznámila, že nyní zahajuje vyšetřování problému u vozů Tesla se starším MCU, konkrétně u starších Modelů S.


Majitelé starších Modelů S a Modelů X si často stěžovali, že mají problémy z MCU. Stěžují na to, že jejich dotykový displej mezi řidičem a spolujezdcem je již méně citlivý, doba zapnutí se razantně prodloužila či dokonce uprostřed jízdy zamrzne a je nutné ho resetovat. Někteří zaznamenali i úplné selhání MCU.

Někteří majitelé právě těchto „postižených“ vozů si myslí, že se jedná o problém s Multi-Media-Card (eMMC). Tato karta by být přepsána, což by způsobovala zamrznutí či úplné selhání celého MCU.

Majitelům, kteří tento problém mají nezbývá než na vlastní náklady provést výměnu MCU, jelikož Tesla na daný problém zatím nereagovala a jejich vozidla jsou mimo záruku. Tento postup se majitelům nelíbil a podali stížnost na Národní správu bezpečnosti silničního provozu (NHTSA), která se nyní selháváním MCU začala oficiálně zajímat. NHTSA uvedla, že eviduje 11 stížností na selhávání MCU a vyšetřuje 63 000 vozů Tesla, konkrétně se jedná zatím o Model S.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *