Tesla plánuje rozšířit továrnu Fremont

Americká automobilka Tesla podala u města Fremont žádost o rozšíření závodu na výrobu vozidel o 5 945 metru čtverečních. Tesla implementovat základy a nainstalovat podzemní obslužný program v rámci General Assembly 4.5 (GA 4.5), kde je výrobní linka pro výrobu Model Y v továrně Fremont.


GA 4.5 je v současné době stan, který se nachází mimo továrnu Tesla ve Fremontu. Od února 2020 je domovem výroby Modelu Y a možná i Modelu 3. Tesla se nyní snaží udělat z GA 4.5 trvalou budovu přidáním plochy o velikosti 5 945 metru čtverečních do továrny ve Fremontu. Stan, který zde Tesla postavila byl narychlo postavený zejména pro výrobu Modelu Y či Modelu 3, jelikož Tesla v továrně Fremont měla plné kapacity.

Tesla přidá GA 4.5 do jižní části továrny Fremont, čímž rozšíří samotnou továrnu a současně zprovozní montážní linky 4.5, která již za pár měsíců bude v plném provozu.

Rozšíření továrny Fremont je nevyhnutelné 

Zdá se, že bylo jen otázkou času, než Tesla rozšíří továrnu ve Fremontu, aby uvolnila cestu pro další projekty. I když celosvětová poptávka nadále roste, Tesla stále vyrábí mnoho svých vozidel z továrny Fremont v severní Kalifornii. Továrna zpracovává globální poptávku po Modelu S a Modelu X, zatímco poptávka po Modelu 3 je rozdělena na Giga Šanghaj. Některé Modely 3 z Fremontu se dostaly do jiných zemí, které nejsou v Severní Americe, ale zdá se, že část z toho přebírá Giga Šanghaj, zejména na evropském trhu.

V loňském roce automobilky Tesla rozšířila výrobní linku Modelu Y, aby uvolnila místo pro IDRA Giga Press. Toto bylo podáno v červenci 2020 a Giga Press je nyní v provozu a vyrábí jednodílné zadní odlitky pro crossover Model Y. Tesla se v dubnu pokusila rozšířit GA 4.5, ale před konečným schválením projektu musela vyřešit problémy s odtokem dešťové vody.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *