Tesla do Giga Berlín dovezla další části obřího lisu

Nedávné záběry z Giga Berlín ukazují, že Tesla dovezla několik komponentů do toho komplexu, které se týkají právě obřího lisu. Záběry pořídil jeden z nadšenců Tesly, který dopravu některých komponentů lisu sledoval.


Jak je vidět na záběrech, tak komponenty obřího lisu jsou opravdu ohromné. Tyto komponenty přepravuje dopravní společnost IDRA svými nadrozměrnými dopravními vozy. Podobný typ přepravy využívala Tesla i při přepravě obřího lisu do továrny Fremont nebo do Giga Šanghaj, kde před nedávnem začala Tesla s výrobou Modelu Y.

Není to poprvé, co byly v komplexu Giga Berlín spatřeny části obřího lisu. Koncem minulého měsíce natočil jeden z nadšenců Tesly některé části obřího lisu. Tyto části se zdály být součástí samotného rámu lisu, což se dalo určit i dle fotografie reálného lisu. Některé nadšenci si myslí, že Tesla již na tvorbě lisu v Giga Berlín pracovala dávno předtím.

Dle fotografií nových dílů, které byly do Giga Berlín nyní přivezeny to vypadá, že tyto díly budou určeny k samotnému odlévání částí pro Model Y.  Je možné, že Tesla začne s prototypovou výrobou Modelu Y ještě předtím, než celou Giga Berlín uvede do provozu.

Obří lis pomůže Tesle vyrábět zadní část pouze z jednoho kusu. Právě výroba zadní části z jednoho kusu pomůže Tesle urychlit výrobu, ale i snížit náklady na výrobu. Dříve se zadní část Modelu Y skládala z jednoho kusu. U Modelu 3 se zadní část skládala dokonce ze 70 dílů, přičemž Model 3 sdílí s Modelem Y téměř 70% dílů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *