Tesla Giga Berlin se stává miláčkem Německých politiků!

Braniborská sociálně demokratická strana (SPD) v Německu chce použít 10 milionů eur (11,29 milionu dolarů) na pomoc při šíření Tesla továren po celé zemi.


Předseda parlamentní skupiny Brandenburg SPD Erik Stohn chce použít prostředky na menší projekty, které by pomohly obyvatelům oblasti. Zmínil se o projektech, jako jsou autobusy pro veřejnost, elektrické nabíjecí stanice nebo kliniky, kde lékař v Brandenburgu může sledovat zdraví místních obyvatel, uvedla německá publikace LR Online. Politici se zmiňují o rychlosti stavby Giga Factory. Když automobilka postavila v Číně Giga Šanghaj, kde stavba automobilové továrny a zapnutí výrobních linek na blátivé stavbě trvalo jen asi 10 měsíců, tak Němečtí politici začali žárlit. SPD také očekává, že Giga Berlin přiláká více investic do regionu. To je v souladu s prohlášením ministra hospodářství Braniborska, Jorgem Steinbachem, že automobilka Tesla otevře mladým německým pracovníkům příležitosti.

Očekává se, že v regionu bude vynaloženo zhruba miliarda eur (1,13 miliardy USD) na infrastrukturu a budoucí technologie. SPD po čtvrtečním jednání uzavřených dveří odhalilo, že letos bude zahájeno mnoho projektů. Zatímco Tesla získal podporu od místní a federální vlády při stavbě Gigy v Berlíně, na cestě se musela vypořádat s několika uzly. Brandenburgská vláda umožnila společnosti Tesla připravit část svého průmyslového vlastnictví o rozloze 300 hektarů na výstavbu fáze 1, ale zúčtování bylo dočasně zastaveno, když environmentální skupiny, podniky a místní obyvatelé vyjádřili své obavy o zásobování vodou v oblasti. Německý soud později záležitost objasnil, když státní vláda začala plánovat infrastrukturu. To zahrnovalo utrácení 90 milionů eur (101 milionů dolarů) příští rok na různé projekty v okolí Giga Berlin. Během vrcholných protestů minulý měsíc získala Giga Berlin také zvýšenou podporu federálního ministra hospodářství Petera Altmaiera.

„Výstavba automobilové továrny Tesla v Braniborsku byla po dlouhou dobu velmi důležitá pro větší ochranu klimatu a jedno z nejdůležitějších průmyslových sídel v nových spolkových zemích,“ uvedl Altmaier.

Kromě toho byly v zemi vyžadovány zrychlení schvalovacích postupů pro průmyslové závody, které jsou často zpomaleny dlouhými procesy plánování, námitkami a protesty. Spolková asociace německého průmyslu (BDI) a Institut německého podnikání (IW) varovaly, že zpoždění takových velkých projektů by mohlo investory odradit od podnikání v Německu.

Německá publikace Berliner Morgenpost také informovala o výzvách k vytvoření regionální rady pro Braniborsko a Berlín, aby se lidé zapojili do rozhodování o tom, jak tento region rozvíjet.

Očekává se, že Giga Berlín bude průkopnický koncem tohoto měsíce a generální ředitel Tesla Elon Musk potvrdil jeho přítomnost. Pokud vše půjde dobře, první automobilka Tesla v Evropě zahájí výrobu modelu Y do července 2021.

Očekává se, že Gigafactory v Grunheide vytvoří 12 000 pracovních míst a vyrobí 10 000 vozidel týdně.

 

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *