Tesla Model 3 je druhým nejprodávanějším vozem ve Velké Británii

Tesla Model 3 se stal druhým nejprodávanějším vozem ve Velké Británii již druhý měsíc v řadě v době pandemie.


COVID-19 zasáhl tvrdě automobilový průmysl. Skoro všechny automobilky musely uzavřít své továrny, což ovlivnilo jejich zisk a také výdělky za Q2 2020. Pandemie zasáhla i lidi, kteří se z důvodu nedostatku financí bojí uskutečnit například nákup nového vozu.

Jelikož většina automobilek prodává své vozy v shoowromech, tak Tesla je prodává online. Právě díky online konfigurátoru se Tesla podařilo udržet alespoň část prodejů a zachránit, tak Q2 2020.

Ve Velké Británii se díky online konfigurátoru stal Model 3 druhým nejprodávanějším vozidlem již druhý měsíc v řadě, a to uprostřed pandemie.

Ve Velké Británii se, ale prodalo pouze 20 000 vozů, což je nejméně za posledních 68 let:

S více než 20 000 vozy je to nejnižší britský automobilový trh za 68 let:

Registrace nových automobilů ve Velké Británii klesla v květnu o -89,0%, podle údajů zveřejněných SMMT. V měsíci bylo zaregistrováno asi 20 247 vozů, protože služby „click and collect“, povolené od poloviny měsíce, zaznamenaly na trhu určitý pohyb. S 163 477 méně přihláškami než ve stejném měsíci loňského roku však představení zaznamenalo nejnižší květen od roku 1952.

Zajímavé je, že ve Velké Británii přibylo o 20% více elektromobilů než normálně. Elektromobily zastávali 12% z prodaných vozů ve Velké Británii. Přičemž se za květen ve Velké Británii prodalo 852 Modelů 3.

Očekává se, že Tesla v žebříčku spadne na nižší pozici, jelikož v době pandemie musela ona měsíc odstavit továrnu Fremont. Právě z tohoto důvodu se očekává zpoždění dodávek z Kalifornie do Evropy.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *