Camp Mode nyní bude fungovat i za nižší kapacity baterie

Generální ředitel automobilka Tesla Elon Musk uvedl, že režim Camp Mode bude ve vozech Tesla prakticky nepoužitelný, pokud kapacita baterie vozu klesne pod 15 %.


Funkce Camp Mode je užitečná funkce pro všechny dobrodruhu. Tato funkce majitelům umožňuje ve voze zůstat přes noc a neplatit, tak za většinou drahé hotely. Camp mode ve voze udržuje stálou teplotu, kterou si majitel nastaví, dále udržuje zapnuté či vypnuté vnitřní osvětlení, a nakonec po dobu vašeho pobytu ve voze se stará i o správné proudění vzduchu, aby se vám ve voze dobře dýchala a spalo. Z tohoto plyne, že noc ve vozech Tesla je srovnatelná s hotelovými pokoji.

Zdroj: Twitter

Tato funkce bude ve vozech Tesla dostupná pouze v tom případě, pokud bude mít vůz více než 15 % své kapacity baterie. Nyní Tesla na žádost jednoho z majitelů vozů Tesla zkoumá, zda by mohla být tato funkce dostupná do 5 % kapacity baterie.

Poté, co @akidesir uvedl, že jeho výlet někdy vyčerpá baterii pod 20 %, když je nucen zůstat přes noc v autě. Režim Camp je nepoužitelný za posledních 15 %, což znemožní spaní v autě, jelikož v autě nemáte vaší požadovanou teplotu, z čehož vyplývá, že vám v autě bude v chladných nocích zima.  Musk toto chce zlepšit a che pro své zákazníky maximální komfort i v noci.

Vyuižítí Camp Modu

My funkci Camp Mode využívá na našich Tesla tour, kdy v Modelu S spíme. Nechali jsme si do Modelu S vyrobit speciální matrace a společně s Camp Modem nám, tak vznikne komfortní spaní, jak v luxusním hotelu. Navíc v kombinaci s filmem na Netflixu či s krbem se cítíte opravdu jako na hotelovém pokoji.

Minulá videa z Camp Mode ukázaly, že devíti hodinový noční spánek spotřebuje pouze asi 10 % stavu nabití baterie, což příliš nezohledňuje řízení klimatu a proudění vzduchu, které fungují po celou noc.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *