FBI zabránila hackerskému útoku na Teslu

FBI zadržela člena ze skupiny ransomwarových hackerů, kteří se pokusili zaútočit na Giga Nevada, kde chtěli získat výrobní data a jiné údaje automobilky Tesla.


FBI dle dosud zveřejněných informacích zadržela jednoho čela skupiny. Jednalo se o Egora Igoreviče Kriuchkova, 27letého ruského občana, který byl součástí hackerské skupiny. Tato skupina se pokusila vydírat miliony dolarů od automobilky Tesla v Giga Nevada.

Dle informací Kriuchkov v červenci vycestoval do USA na turistické vízum, kde navázal kontakt s ruským zaměstnancem Tesly, který pracoval v Giga Nevada. Oba se společně několikrát setkali, aby se společně dohodli na zavádění malwaru do interního počítačového systému automobilky Tesla za účelem získávání podnikových dat a ovlivňování jejích operací. Rus samozřejmě nabízel pracovníkovi Tesly určitou finanční odměnu.

Kriuchkov tvrdil, že zastupuje tajnou skupinu, která by poté po Tesle chtěla vysoké výkupné. Zaměstnance Tesly upozornil, že žádné informace by nebyly někde zveřejněny a nebyl by zastaven provoz Giga Nevada. Zaměstnanec se, ale nenechal nalákat ani vysokou finanční odměnou a okamžitě informoval Teslu, která následně informovala FBI.

FBI zahájila fingovanou operaci se zaměstnancem, který nosil drát a sdílel textovou komunikaci s Kriuchkovem, když vyjednávali o podmínkách útoku malwaru. Zaměstnanec a Kriuchkov se během srpna několikrát setkali, aby naplánovali útok a vyplacení odměny.

Kromě informací týkající se útoku na automobilku Tesla se podařilo FBI získat i údaje z předešlých hackerských útoků na jiné společnosti.  Nepotvrdili, o které další společnosti se jednalo, ale nedávno bylo oznámeno, že skupina CWT zaplatila za podobný útok ransomware v červenci 4,5 milionu dolarů.

Ruský člen Skupiny Kriuchkov se nakonec společně se zaměstnancem dohodl, že pokud nasadí speciální software do počítače Tesly, tak dostane odměnu 1 milión dolarů, ovšem zaměstnanec všem včas nahlásil FBI a ta Kriuchkova 22. srpna nahlásila

 

Váš tým 

Zdro www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *