Morgan Stanley radí nakoupit akcie Tesly

Známá investiční banka Morgan Stanley zvýšila odhad ceny akcií Tesly na neuvěřitelných 810 dolarů. Odhad hodnoty Tesly je postavený na výrobě vozů v příštím roce. Tesla v příštím roce plánuje vyrobit miliony elektromobilů.


Americká automobilka Tesla má za sebou úspěšný rok, kdy vyrobila přes 500 tisíc vozů a splnila si svůj opravdu ambiciózní cíl. Tesle chybělo přibližně 500 vozů k tomu, aby dodali i přes 500 tisíc vozů, což se jí bohužel nakonec nepovedlo. Důležité je upozornit, že tohoto fantastického výkonu dosáhla Tesla i přes uzavření některých továren a přes světovou pandemii.

„Dle našeho názoru je na tom americká automobilka Tesla nejlépe v oboru elektromobilů a autonomních vozů. Důležité je říci, že Tesla nemá žádné závazky k životnímu prostředí, což z ní dělá jedinečnou automobilku. Pokud všechno spojíme, tak americká automobilka může v následujících letech výrazně růst, vykazovat výnosy a být ziskovější než konkurence,“ říká Morgan Stanley.

Do roku 2021 vstoupila Tesla ve velké parádě. Snížila cenu a vylepšila interiér u Modelu Y vyráběného v Giga Šanghaj. Tímto krokem razantně vstoupnul i zájem o Model Y v Číně a Tesla zanedlouho nebude v Číně stíhat Model Y vyrábět. Investiční banka Morgan Stanley se rozhodla tento rok zvýšit odhad, že v roce 2030 Tesla prodá ještě více elektromobilů, z dosavadních 3,8 milionů na 5,2 milionů vozů. Její odhad na cenu akcii Tesly nyní vzrostla na 810 dolarů za akcii. Jejich cena v následujících měsících dle našeho názoru ještě poroste.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *