Brzy k dispozici: Aktualizace, která vylepší rozpoznávání značek

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk předložil několik žádostí o řešení schopnosti společnosti Autopilot přesně určit rychlostní značky a přesnost jejích mapových dat.


Uprostřed zpráv od fanoušků, že u Autopilotu stále dochází k nepřesnostem, pokud jde o schopnost softwaru přesně číst značky omezení rychlosti, Musk ujistil uživatele přes Twitter, že vylepšení mají nejvyšší prioritu a brzy se objeví aktualizace.
V minulosti vozidla Tesla vykazovala problémy se správným rozpoznáváním rychlostních limitů. Výzkumníci společnosti McAfee Advanced Threat Research dokázali v minulosti oklamat technologie Tesly pro rozpoznávání rychlostních limitů úpravou vzhledu čísla „3“ na značce omezení rychlosti 35 MPH. Toto přizpůsobení přimělo Teslu, aby si myslel, že rychlostní limit byl 85 MPH.

Někteří majitelé na Tesla fórech uvedli, že jejich vozidla měla problémy s přesným rozpoznáváním značek rychlosti. Někdy auto vůbec nezaregistruje značku omezení rychlosti. Tento problém způsobil, že někteří majitelé nechali svá vozidla projíždět zónami nadměrnými rychlostmi, což způsobilo bezpečnostní problém a autopilot mohl ohrozit ostatní řidiče.

 

 

Jeden majitel na fóru uvedl:

„Zajímalo by mě, proč na mé Tesle nejsou rozpoznány některé značky omezení rychlosti. Nepotřebuju pokuty. “

Zdá se, že někteří majitelé, jejichž auta stále využívají Mobileye a Hardware 1, jsou jediní řidiči, jejichž vozidla rozpoznávají značky po většinu času. Když však Tesla a Mobileye v roce 2016 partnerství ukončily, byla Tesla nucena vytvořit vlastní software pro rozpoznávání rychlostních limitů. Vozidla Tesla, která byla vyrobena po ukončení partnerství, používají rozpoznávání rychlosti na základě GPS a nikoli identifikaci na základě kamery.
Pravděpodobně jednou z nejvýznamnějších překážek, které musí Tesla na své cestě k autonomním jízdním prvkům překonat, je přesnost rozpoznávání značek. Bez schopnosti číst dopravní značky a omezení rychlosti nejsou autonomní funkce zbytečné, protože vozidlo nebude správně fungovat. Program umělé inteligence společnosti Tesla usilovně pracuje na zlepšení funkčnosti programu Autopilot a začíná přesným rozpoznáváním značek.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *