Tesla vyzývá návrháře, aby předložili návrh na nový elektromobil

Automobilka Tesla přijímá návrhy od čínských návrhářů automobilů, ale i amatérů, kteří společně mají za úkol vytvořit malý elektromobil.


Začátkem letošního roku informoval generální ředitel Elon Musk o tom, že Tesla v Číně navrhne elektromobil, který se poté bude prodávat po celém světě.

Musk tehdy řekl:

Myslím, že něco, co by bylo super v pohodě, by bylo – a tak to uděláme, pokusíme se o to – by bylo vytvoření čínského konstrukčního centra, které by skutečně navrhlo originální automobil v Číně na celém světě spotřeba. Myslím, že to bude velmi vzrušující. Myslím, že Čína má jedny z nejlepších umění na světě, a myslím, že je to něco, co by se ocenilo na celosvětové úrovni. Myslím, že by se to mělo udělat, a my to uděláme.

Později Tesla oznámila stavbu inženýrského a konstrukčního centra a zveřejnila výše uvedený obrázek. Nyní Tesla zveřejnila oznámení prostřednictvím svého oficiální účtu WeChat v Číně. V oznámení vyzvala návrháře, aby předložili své návrhy na elektromobil.

Zdá se, že návrhář, který chce elektromobil navrhovat musí být z Číny, jelikož Tesla chce vymyslet a vyrobit celý elektromobil v Číně. Tesla, ale chce, aby nový elektromobil by dostupný celosvětově.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *