Tesla Model Y VS Lamborghini Murciélago! Kdo vyhrál?

Legendární italský supersport, který stojí 300 000 dolarů nebo roztomilý plně elektrický Tesla crossover?


Cena Tesla Model Y začíná na zhruba 60 000 $. Má dosah 468 km, maximální rychlost 250 km/h a 3,5 sekundu od nuly do 100 km/h. Vytváří asi 500 koňských sil.

Model Lamborghini Murciélago se může pochlubit 6,5litrovým motorem V12, který vytváří kolem 600 koňských sil. Když to bylo nové, cena byla jen plachá, 300 000 dolarů. Jen pohled na tyto dvě auta vedle sebe vypráví příběh a napíná, které je rychlejší.

Brooks Weisblat z DragTimes slibuje více obsahu Tesla Model Y. Pro fanoušky drag racingu je toto nejnovější video pravděpodobně nejlepším pokrytím Tesla, které kanál nyní může nabídnout.

Pokud jsme vás požádali, abyste se podívali na fotografii Instagramu výše a vsadili na vítěze, můžete si okamžitě vybrat Lambo. Protože však toto video sdílíme na webových stránkách EV, můžete si dvakrát rozmyslet a přemýšlet, jestli to model Y opravdu dokáže vytáhnout. Co kdybychom vám řekli, že model Y nebyl plně nabitý? Bylo to asi 89 procent. Spoiler dopředu!

Nakonec Model Y vyhrál s časem na čtvrt kilometru 11,93 sekund. Lambo se nepřiblížil ani ke 14 sekundám. S EV jednoduše stisknete pedál a získáte konzistentní výsledky. To není případ, když řídíte benzínové auto, kde si na výkon musíte počkat.

Bez ohledu na to, jak se na to díváte, je šílené, že se rodinný crossover může dokonce pokusit závodit s Lamborghini.

 

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.insideevs.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *