Panasonic zahájil vývoj 4680 baterie

Prezident společnosti Panasonic říká, že vývoj baterie 4680 byl pro americkou automobilku Tesla zahájen. Dodává, že se jedná o velmi složitý proces díky velké kapacitě baterií. Společnost Panasonic vidí v Tesle silného obchodního partnera, nikoliv konkurenci ve výrobě baterií.


„Vývoj nové baterie 4680 do vozů Tesla byl již zahájen. Právě vývoj je velmi důležité, ale složitý díky větší kapacitě. S vývojem začneme v Japonsku a poté postaví i výrobní linku. Nemyslím si, že Tesla bude někdy v budoucnu naše konkurence, jelikož jsme spolehlivý výrobci baterií a bateriových článků,“ řekl prezident společnosti Panasonic.

Společnost Panasonic je již Tesly dlouholetý partner ve výrobě baterií pro její elektromobily. Dlouholetý prezident společnosti Panasonic, Kazuhiro Tsuga před nedávnem poskytl rozhovor pro japonský deník.  Newswitch. V rozhovoru došlo i na téma vývoje revolučních baterií 4680, které Tesla dle informací vyvíjí ve spolupráci se společností Panasonic. Nová cenově dostupnější baterií má být poprvé viděna u Modelu Y v Giga Berlín. Japonský gigant jí plánuje vyrábět ve svých továrnách. Uvidíme, zda Panasonic vše stihne do léta letošního roku, kdy má začít výroba Modelu Y v Giga Berlín.

Nová baterie 4680 bude složena z bateriových článků 4680, které americká automobilka Tesla představila v rámci akce Tesla Battery Day, která se uskutečnila na podzim loňského roku. Uvidíme, jak velký dojezd bude mít Model Y, který bude již mít novou baterii 4680. Tato baterie by se později měla vyrábět i v Giga Berlín, kde Tesla plánuje kromě lakovny a samotné výrobní linky vystavět i továrnu na baterie.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *