Model 3 pro rok 2021 má možná vadu v tepelném čerpadle

Majitelé nových Modelů 3 si začínají stěžovat na nefunkčnost topení v zimních dnech. Problémy se mohou vyskytnout i u majitelů Modelů Y, které ve svých vozech také mají tepelné čerpadlo. Automobilka se k problému stále nevyjádřila a servisní střediska hlásí plno stejně jako pobočky v Číně.


Někdy se může stát, že nové řešení, funkce nebo aktualizace nemusí v reálu fungovat správně. V případě aktualizace řeší Tesla tento problém do pár hodin, ale v případě řešení či nové funkce to je na delší dobu. Případ tohoto typu se nyní začal stávat u nových Modelů 3 a případně i u Modelů Y, kde najdeme tepelné čerpadlo. Právě tepelné čerpadlo má ve vozech zajistit v zimních obdobích teplo, což u některých Modelů 3 neplní. Majitelé těchto vozů, které mají nefunkční tepelné čerpadlo se začínají obracet na servisní střediska, která jsou nyní zahlcena.

Nyní majitelé Modelů 3 pro rok 2021 zaznamenali nefunkčnost topení neboli tepelného čerpadla. Majitelé se tento problém rozhodli řešit v servisních střediskách, která jsou nyní zahlcená a některá nemohou přijímat ani jiné závady. Pokud vlastníte Model 3 určený pro rok 2021 nebo ho čekáte, tak je možné, že tuto závadu nemáte a vyskytuje se pouze u daných kusů nebo dané várky.

Tesla se k případu stále nevyjádřila

Naši zahraniční kolegové z webu Electrek.co vyzpovídali jednu majitelku Modelu 3 z Kanady. Tato majitelka zaznamenala jednoho dne problém s topením. Její vozidlo přestalo během dne topit neboli přestalo foukat teplý vzduch. Majitelka svůj Model 3 předala do servisu, který jí zapůjčil náhradní vůz. Ovšem americká automobilka Tesla se dodnes k případu nevyjádřila, což je opravdu zajímavé a nečekané. Nikdo zatím neví, jak dlouho oprava potrvá a zda nebude nutné vyměnit celé tepelné čerpadlo.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *