Tesla zrušila možnost výběru síly rekuperace

Americká automobilka Tesla odstranila možnost vlastního navolení síly rekuperace u nových vozů, což pro některé nové majitele může být zásadní problém. Důvod odstranění je zatím neznámý.


Rekuperace je součástí snad většiny elektromobilů, ale nejenom elektromobilů. Rekuperaci najdeme například u některých elektrických koloběžek a elektrokol. Rekuperační brždění využívá elektrický motor elektromobilu k přeměně  kinematické energie na elektřinu, která se ukládá zpět do baterie. Tento děj se děje v případě, kdy vozidlo jede z kopce nebo řidič elektromobilu brzdí. Většina majitelů elektromobilů tuto funkci požaduje za jednu z mnoha výhod elektromobilů oproti spalovacím vozům, jelikož tato funkce snižuje opotřebení brzd a navíc bržděním získáváte zpět energii.

Pro nové majitele, ale může tato funkce znamenat veliký problém. Pokud nový majitel elektromobilu Tesla přesedlal ze spalovacího vozu, tak může mít značný problém, jelikož nový vůz Tesla již po každém puštění plynu začne sám plynule brzdit. Pro majitele elektromobilu, kteří vlastní elektromobil Tesla již delší dobu tato funkce přináší výhody. Tesla by jim prakticky mohla odebrat brzdový pedál, jelikož jakmile se naučí využívat rekuperaci, tak ho nepotřebují. Navíc získávají energii a snižují opotřebení brzd.

Nastavení rekuperace u vozů Tesla

U vozů Tesla jste si mohli nastavit sílu rekuperace. Měli jste na výběr ze dvou možností, buď z nízké nebo standartní. Nový majitelé vozů Tesla hlásí zrušení tohoto výběru u rekuperace. Automobilka Tesla nyní dodává vozy, které mají nastavenou sílu rekuperace na standartní a není jí možné nastavit na nízkou. Tesla se rozhodla možnost výběru ponechat starším vozidlům, ale není vyloučeno, že jim jí v budoucnu neodebere. Zatím se jedná o neoficiální informaci, jelikož Tesla nemá již své PR oddělení, takže nám nikdo neřekl více informací a jedná se pouze o zprávy od nových majitelů, kteří si svůj vůz od Tesly zakoupili od červa letošního roku.

„Majitelé nových vozidel Tesla vyrobených v posledních několika měsících hlásí na fórech (Reddit a TMC), že již tuto možnost v nastavení nevidí a některým z nich servisní střediska Tesly říkají, že nejde o chybu .“

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *