Tesla uzavřela novou cenovou dohodu s Panasonicem

Formulář 8-K, který byl nedávno předložen Komisi pro cenné papíry a burzu ve Spojených státech, odhalil, že Tesla uzavřela cenovou dohodu do roku 2021 s dlouholetým bateriovým partnerem Panasonic. Dohoda je účinná od 1. října 2020 do 31. března 2022 a zahrnuje výrobu bateriových článků v Japonsku.


I když dosud nebyla oznámena specifika nové cenové dohody Tesly se společností Panasonic, je známo, že lithium-iontové baterie dovážené z Japonska používá Tesla v Modelu S a Modelu X.

„Tato dohoda podléhá smlouvě o dodávkách mezi společnostmi Tesla a Panasonic (a / nebo jejich příslušnými přidruženými společnostmi) ze dne 5. října 2011 v platném znění a stanoví mimo jiné konkrétní podmínky týkající se cen, závazků ohledně výrobní kapacity, nákupu objem závazků a plánovaných investic po dobu platnosti dohody. “

Nedávné zprávy společnosti Nikkei Asia uvádějí, že Panasonic postaví prototyp výrobní linky pro výrobu bateriových článků 4680, které Tesla představila v rámci své akce Tesla Battery Day. V říjnu také finanční ředitel společnosti Panasonic (CFO) Hirokazu Umeda také poznamenal, že po akci Battery Day byly zahájeny přípravy na vybudování prototypové výrobní linky pro výrobu bateriových článků 4680.

Minulý měsíc se Tesla rozhodla v továrně Fremont odstavit linky pro výrobu Modelu S a Modelu X. To podnítilo spekulace, že americká automobilka chystá nové aktualizované verze obou modelů. Nová verze Modelu S již byla dle fotografií spatřena v ulicích Silicon Valley.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *