Tesla model 3 porazila Porsche Taycan turbo Závod měl 500 km

Porsche Taycan Turbo prokázal svou odolnost v nedávném 500 kilometrů (311 mil) dlouhém závodu. Akce – „Ignitis ON: Seznamte se s Litvou!“ – se konalo v Druskininkai v Litvě.


Navzdory mnoha rozhovorům o Taycanově neuspokojivém odhadu dosahu EPA, elektrický Porsche dokončil cestu v působivých 5 hodin 47 minut a 14 sekund.
Těsně před minutou překročila Tesla Model 3 cílovou čáru na prvním místě. Oficiální čas Tesly byl 5 hodin, 46 minut a 7 sekund. Bylo to poprvé, kdy se Tesla zúčastnil tohoto vytrvalého vytrvalostního testu EV.
Porsche Taycan má dojezd pouhých 201 mil (323,5 km). Mnoho lidí však již prokázalo, že může cestovat mnohem dál za poplatek. Kromě toho je elektrický Porsche nabízen s vyšší maximální nabíjecí kapacitou než jiné EV.
Podle dohody EPA může model 3 Range Range dojet 518 km, než se zastaví kvůli šťávě. Zatímco někteří lidé prokázali, že dokážou dosáhnout takového rozsahu, většina zpráv dokazuje, že model 3 nemusí za poplatek zcela dosáhnout 322 mil. Přesto má na rozdíl od ostatních vozidel Tesla větší dosah než všechny ostatní EV na trhu.
Teslarati hlásil, že tým Modelu 3 se musel zastavit a dobít jednou během 500 km cesty. Papírově se model 3 nemůže nabíjet tak rychle jako Taycan. Nicméně zastavení na nabíjení trvalo jen 29 minut.

 

Člen týmu Model 3 Artūras Stelionis, sdílel:

 

„Slyšeli jsme o této soutěži už dávno, ale zúčastnili jsme se této akce poprvé. Zároveň to byl debut Tesly. Událost se mi opravdu líbila, povedeme kampaň za účast kolegů. A to nejen proto, že jsme již debut vyhráli. Mimořádně atraktivní, prostě dokonale vyvážená, nutící hledat nejracionálnější řešení, konkurenční část a velkou přitažlivost, což umožňuje lépe poznat rodnou zemi a její jedinečné zákoutí. ““

 

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.insideevs.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *