V Číně se stala smrtelná nehoda, kterou zavinila Tesla

Automobilka Tesla nyní čelí hromadným stížnostem na náhle zrychlení svých vozů při jízdě. Vše se začalo vážně řešit poté, co po nárazu elektromobilu zemřeli dva lidé. Nehoda se stala v Číně a dle dosud zjištěných informací začala elektromobil značky Tesla náhle zrychlovat.


Začátkem letošního roku jsme Vás informovali o tom, že Národní správa bezpečnosti silničního provozu (NHTSA) zkoumá tvrzení, že vozidla od americké automobilky Tesla náhle zrychlují bez zásahu řidiče. NHTSA se začala tvrzení zabývat poté, co bylo toto tvrzení potvrzeno od dalších 127 majitelů vozů Tesla.

Jeden z nejznámějších případů pochází od majitele Modelu X z Číny. Tomu jeho Model X náhle zrychlil při vjezdu do garáže.

Automobilka Tesla se, ale ke všem případům vyjádřila tak, že není chyba na její straně, ale řidič dle Tesly místo plynového pedálu stisknul plynový pedál, takže se vozidlo místo bezpečného zastavení náhle rozjelo.

Po vyšetřování NHTSA vydala automobilka Tesla prohlášení, ve kterém tvrdí, že na vozidlech nejsou žádné závady, které by vedly k neúmyslnému zrychlení.

Nyní Tesla čelí podobnému problému v Číně poté, co minulý týden narazil v Nanchongu na dav Model 3, což mělo za následek dvě úmrtí a šest zraněných.

Automobilka Tesla dosud neměla k dispozici výsledky vyšetřování smrtelné nehody Nanchongu, ale zveřejnila zjištění pro jedno z dalších tvrzení z června a uvedla, že má důkazy o tom, že se jednalo o chybu uživatele:

„Výrobce automobilů tato obvinění ještě nepřijal. Data získaná z vozidla v Nanchangu vykazovala pouze známky šlapání na plynový pedál a žádné šlapání na brzdu, uvedla Tesla. Na silnici nebyly žádné stopy po sklouznutí brzdy, což naznačuje, že řidič namísto brzdy nechtěně šlápl na plynový pedál, dodala“.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *