Tesla uznala výrobní chybu na Modelu 3

Tesla připustila chybu, kvůli které odpadávaly zadní nárazníky na Modelech 3 po projetí vodou. Virální video které dokumentovalo tento problém donutilo Teslu jednat. Chyb se týká Modelů 3 vyrobených před 21.květnem 2019.


Model 3 měl již při testech průjezdem stojatou vodou problémy se zadním nárazníkem. Ten mu jednoduše po průjezdu stojatou vodou upadnul. Ačkoliv Tesla o této chybě věděla, tak nevydala žádné prohlášení. Tesla ani majitelům nechtěla uznat reklamaci, která se týkala právě upadnutého zadního nárazníků po průjezdu stojatou vodou. V servise Tesly se s daným majitelem dlouho hádali, jak stojatá voda byla hluboká a vyptávali se ho na další okolnosti.

Později se zjistilo, že se jedná o výrobní chybu. Zahraniční web Electrek uvedl, že po uvíznutí Modelu 3 v písku upadl Modelu 3 zadní nárazník. Upadnutí zadního nárazníku měl způsobit tlak, který se při průjezdu vyskytl.

Vyjádření Tesly k celému incidentu

Tesla po dlouhém čekání vydala prohlášení, které se týká právě upadnutí zadního nárazníku ve stojaté vodě.

„Pouze ve výjimečných případech mohou být některé díly na vozidlech Modelu 3 vyrobených v továrně Fremont před 21.květnem 2019 poškozeny při jízdě stojatou vodou na vozovce. V zcela ojedinělých případech by mohlo při jízdě ve stojaté vodě dojít k oddělení zadního nárazníku od vozidla. Mohlo by dojít k poškození celé karosérie či k poškození kabeláže. Tímto Tesla po dlouhém čekání potvrdila, že na upadnutý zadní nárazník při jízdě stojatou vodou se vztahuje záruka“.

Je vskutku pozoruhodné, že Tesla se k celému incidentu nevyjádřila již dříve. Sám generální ředitel Elon Musk je velmi aktivní na svém Twitteru, kde odpovídá na dotazy svých fanoušků, ovšem k tomuto incidentu se nevyjádřil. Doufejme, že se žádná další výrobní vada již na Modelu 3 neobjeví.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *