Okolo designerské centra Tesly byl spatřen vůz s kamufláží

V designovém studiu americké automobilky Tesla v Los Angeles bylo spatřeno záhadné vozidlo, která napovídá tomu, že Tesla něco chystá.


Jeden z fanoušků vozů Tesla sdílel na sociální síť Twitter krátký videozáznam, ve kterém zachytil záhadné vozidlo, které bylo naložena na kamionu společně i s jinými vozidly od Tesly. Vozidlo bylo zabaleno v maskovací folii, takže nebylo možné přesně poznat, jaké změny skrývá. Nejspíše se jednalo o Model 3 či o Model Y. Nevíme přesně o jaký vůz  šlo, jelikož reakce na tento videozáznam jsou odlišné.

Je zajímavé, že Tesla u tohoto vozu využila maskovací folie, která je u Tesly velkým nezvykem, i když v automobilovém průmyslu se v dnešní době používá běžně. Tesla většinou testuje své elektromobily na neveřejných místech nebo je testuje v karoserii jiného vozu, takže není možno poznat, že Tesla něco chystá.

Ovšem Model Y zabalený v maskovací folii byl již letos zpozorován, konkrétně v Číně. Právě v Číně má Tesla již brzy začít s prodej Modelu Y, takže bylo velmi pravděpodobné, že chtěla ověřit jeho funkčnost v této zemi. Ale Model Y či Model 3 v maskovací folii spatřen u designérského centry v Los Angeles skrývá mnohem více záhad, jelikož Tesla zatím nemá důvod, proč zde Model Y či Model 3 testovat.

Sedmimístná verze Modelu Y?

Jedna z pravděpodobných teorií je testování sedmimístné verze Modelu Y, kterou má Tesla brzy začít vyrábět. Sériová produkce této verze má začít za měsíc, takže Tesla má patřičný důvod vše před výrobou otestovat. Ovšem, proč by Tesla zabalila Model Y do maskovací folie, aby poutal více pozornosti, když Tesla pouze přidala třetí řadu sedaček do kufru. Třetí řada sedaček by se do kufru Modelu Y dle testů od fanoušků této automobilky měla vejít naprosto v pořádku, aniž by Tesla musela upravovat Model Y. Může se stát, že Tesla musela v zadní části rozšířit Model Y, jelikož Musk řekl, že třetí řada sedaček bude pohodlná i pro dospělé.

Evropská verze Modelu Y?

Další teorie je také velice pravděpodobná. Tesla by mohla testovat evropskou verzi Model Y. Ovšem, proč by vozidlo Tesla zabalila do maskovací folie, když by se nijak neměla lišit od americké verze, kromě jiné konstrukce podvozku a nové strukturální baterie. Dále je možná změna barvy a celého procesu lakování, jelikož Giga Berlín bude mít moderní lakovnu, která zajistí kvalitní lak na vozech Tesla. Automobilka by v USA mohla testovat právě nový lak na Model Y, aby na příchod do Evropy byla připravená.

Změna barvy je opravdu možná, jelikož v sídle společnosti SpaceX byl spatřen Model S se zvláštní barvou. Později se zjistilo, že se jednalo o Model S přímo generálního ředitele Elona Muska. Proč by Tesla, ale nemohla pro evropskou verzi Modelu Y vydat speciální barvu?

Nová verze Modelu 3

Nakonec jedna s velmi realistických teorií je nová verze Modelu 3. Tesla by mohla testovat i novou verzi Modelu 3. Veškeré testy totiž musí provést ještě před oficiálním odhalením.

Uvidíme, které teorie bude pravdivá.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *