Tesla dodžela slib a sází listnaté lesy v braniborké oblasti

Tesla dodržela slib, který dala před vykácením lesa. Automobilka začala s výsadbou stromů v oblasti braniborsko. Koupila 300 hektarů za 41 milionů eur a na všechny je zalesní. Ne, ale jehličnatými stromy, ale listnatými.


Generální ředitel Elon Musk c roce 2019 řekl, že Tesla vystaví svojí čtvrtou Gigafactory poblíž Berlína, ale místo radosti schytala Tesla od většiny fanoušků a ekologů nenávist. Tesla totiž koupila pozemek na výstavbu Giga Berlín, který byl celý hustě zalesněný borovicemi. Vykácení lesa se, ale plánovala, což skoro nikdo nevěděl. Kles byl průmyslově vysázeny a později se ze stromů měl vyrábět karton, nejspíše na výrobu krabic.

Tesla i přes nenávist spousty lidí začala s odlesňováním, ale slíbil, že vysází třikrát více stromů než bylo na pozemku, který koupila  a následně odlesnila. Automobilka ke svému slibu dodala, že vysází především listnaté stromy, které jsou pro životní prostředí mnohem lepší. Tímto slibem uspokojila všechny lidi, kteří proti ní měli nenávist, kvůli kácení stromů. Tesla podepsala smlouvu na výsadbu nového lesa o rozloze 143 hektarů The Brandenburg Area Agency.

„Díky Tesle můžeme vidět dobrou možnost proměnit nekvalitní zemědělskou krajinu na nový domov pro zvířata a hmyz,“ říká Ralf Kätzel z Forest Competence Center.

Tesla v současné době již mladé stromy na rozloze 40 hektarů, dle dohody má být zbytek dosázen nejpozději do zimy letošního roku.

I přesto, že Tesla schytala hromadu nenávistných zpráv od ekologů, tak se o životní přírodě velmi dobře stará. Nejenom, že prodává vozy na elektrický pohon, ale střechu Giga Berlín chce pokrýt panely, vybudovat zde lepší dopravu pro lidi a nakonec tu che efektivně recyklovat vodu. Tesla se snaží vybudovat lepší život pro nás pro všechny, ale také prostředí pro budoucnost.

 

Váš tým 

Zdroj  www.tesmanian.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *