Největší lis na světě bude nejspíše v Evropě

Generální ředitel Elon Musk již delší dobu často říká, že Model Y přinese revoluci ve výrobě. Z počátku prvních dodávek Modelu Y byla odhaleno precizní provedení kabeláže, které je uchována v trubkách, čímž je velmi dobře chráněna. Mimo kabeláže byla objevena i velmi zajímavá karoserie, která se moc nevidí.


Automobilka Tesla se již delší dobu snaží zautomatizovat celou výrobu, čímž by neměla tolik zaměstnanců a mohla by vyrábět rychleji. Plně automatická továrna se očekává v Evropě právě v Giga Berlín, které je ve výstavbě a v provozu má být v červenci roku 2020.

Na internetu se při prvních dodávkách Modelu Y objevil automobilový odborník Sandy Munro, který se zajímá o automatizaci výroby. V poslední době ho zaujal Model Y, který se rozhodl „do šroubku“ rozebrat a probrat na svém YouTube kanále.

Munro ve svých videích odhalil, že zadní část Modelu Y seskládá pouze ze dvou velkých částí. Složení zadní části pouze ze dvou velkých částí považuje Munro jako veliký pokrok, jelikož Model 3, který také prozkoumal měl zadní část složenou z desítky částí. Musk, ale se slovy Munrouva nesouhlasil a řekl, že zadní část Modelu Y není nejlepší

Zdroj: Tesla.com

Musk si společně s Teslou jde za svým cílem, jelikož před měsícem SAE International informovalo, že Tesla si objednala největší stroj na tlakový hliník na světě. Na tomto ohromném stroji bude Tesla nejspíše vyrábět karoserii Modelu Y pouze v jednom kuse, což přinese převrat v automobilovém průmyslu.

Generální ředitel Elon Musk v rozhovoru se Sandy Munrom řekl, že Model Y bude tvořit pouze jeden odlitek. Podle aktuálních informací by nový lis mohl být umístěný v Giga Berlín. Díky tomu to největšímu lisu na světě bude Giga Berlín unikátem a pro Teslu a ostatní automobilky bude tento lis znamenat revoluci ve výrobě karosérií.

Model Y by díky novému lisu mohl být levnější, ale také dostupnější. Tesla by měla mít díky novému lisu větší produkci, jelikož nebude muset karosérii montovat z několika částí.

Zajímalo vás, kde Musk přišel na to, že Tesla musí mít největší lis na světě? Přišel na to čirou náhodou, kdy sedíval na dětskou hračku v podobě Modelu S od společnosti Hot Wheels. Karosérie této hračky je vyrobena z jednoho kusu a to Muska inspirovala. Tyto autíčka jsou mezi fanoušky Tesly velmi populární.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslamagazin.sk

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *