Panasonic staví testovací výrobní linku pro výrobu bateriových článků 4680

Během schůze, která se uskutečnila tento týden uvedl finanční ředitel společnosti Pasasonic, že japonské zastoupení připravuje výrobu bateriových článků 4680 pro americkou automobilku Tesla. Společnost Panasonic v současné době zahájila výstavbu prototypové výrobní linky, která v budoucnu bude vyrábět bateriové články 4680, které Tesla představila v rámci své akce Tesla Battery Day.


„Umíme vyrábět bateriové články, o čemž jste se již v minulosti přesvědčili. Hned po akci Tesla Battery Day jsme začali pracovat na nové výrobní lince, která bude v budoucnu vyrábět bateriové články 4680“ uvedla Umeda.

Bateriové články 4680 představila americká automobilka Tesla v rámci své akce Tesla Battery Day. Tyto bateriové články mají o 500% více energie než současné bateriové články, které můžeme najít ve většině vozech Tesla. Důležité je upozornit, že Tesla zatím nevyužívá nové bateriové články v sériově vyráběných vozidlech, jelikož nyní se stále zaměřuje na vývoj a na zdokonalení výroby, kterou testuje v rámci pilotního projektu v továrně Fremont. Generální ředitel Elon Musk uvedl, že článek 4680 je schopný sloužit v terawatthodinovém měřítku a pomůže urychlit nástup udržitelné energie.

Společnost Panasonic nyní tlačí na výrobu bateriových článků 4680 pro Teslu, jelikož nechce přijít o velký kšeft, který s Teslou má. Panasonic plánuje i několika miliónové investice právě do rozšíření výroby v Giga Nevada. Nyní společnost Panasonic pracuje na výrobě první testovací výrobní linky, kterou by později mohla dodat Tesle či sama pro Teslu bateriové články 4680 vyrábět.

Vztahy mezi Panasonicem a Teslou

Vztahy mezi společností Panasonic a automobilkou Tesla byly do nedávna velmi napjaté. Vše se uklidnilo až po ukončení třetího čtvrtletí, které se pro Teslu ukázalo jako velmi úspěšné. Tesla byla i ve třetím čtvrtletí již po páté zisková a dodala rekordní počet vozů, z čehož vyplývá i větší poptávka o bateriové články od společnosti Panasonic v USA. Společnost Panasonic ve třetím čtvrtletí vykázala 11% nárůst, což pomohlo k uklidnění vztahů s automobilkou Tesla.

Výstavba nové testovací linky a nové linky v Giga Nevada

Společnost Panasonic se nyní nehodlá zaměřit pouze na výstavbu testovací výrobní linky pro výrobu bateriových článků 4680. Společnost se rozhodla rozšířit svojí výrobu v Giga Nevada o novou výrobní linkou, která zvýší produkci bateriových článků. Odhaduje se, že výrobní kapacita bateriových článků společnosti Panasonic v Giga Nevada bude do roku 2022 o 10 % větší, tedy stoupne na přibližně 38 až 39 GWH ročně

„V našem bateriovém podnikání zaměřeném na Teslu se během dvou až tří let zaměřujeme na ziskové rozpětí přibližně 5%,“ uvedla Umeda .

Nová testovací výrobní linka pro výrobu nových bateriových článků 4680 by v budoucnu mohla pro společnost Panasonic přinést nové kšefty s automobilkou Tesla. I přesto, že automobilka Tesla staví pilotní výrobní linku ve své továrně Fremont, tak řekla, že pro výrobu bateriových článků 4680 potřebuje své partnery. Partneři Tesly pro výrobu baterií je v USA Panasonic a v Číně LG Chem a CATL.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *