Tesla Autopilot se neumístil v testu Consumer Reports na první příčce. Proč?

Autopilot od americké automobilky Tesla může mít nejlepší výkon na světě, schopnosti a snadné používání, ovšem stále zůstává za konkurencí, což se potvrdilo i v testu autonomních systémů Consumer Reports. Víme proč se neumístil na první příčce.


Výsledky odrážejí zjištění společnosti Consumer Reports v historicky prvním žebříčku aktivních asistenčních systémů pro řízení v roce 2018, který také skončil tím, že GM Super Cruise obsadil první příčku a Tesla Autopilot druhé místo. Tentokrát testovací organizace testovala 17 systémů od různých výrobců automobilů, na rozdíl od čtyř, které byly hodnoceny v roce 2018.

Každý z aktivních asistenčních systémů v letošním testu byl hodnocen podle následujících bodů:

  • Schopnost a výkon
  • Udržení řidiče v záběru
  • Snadné použití
  • Vymazat, když je bezpečné jej používat
  • Nereagující řidič

Autopilot od automobilky Tesla dosáhl dvou těchto bodů, konkrétně schopnost a výkon a snadné použití. Autopilot získal působivé skóre 9/10 v kategorii Schopnosti a výkon a 7/10 v případě snadného použití.

Dle Consumer Reports byl Autopilot od americké automobilky Tesla jednoznačně nejlepší při testech udržení vozidla v jízdním pruhu, v tomto nemá konkurenci. Autopilot od Tesly byl také kladně hodnocený za snadné a rychlé použití.

Bohužel pro Teslu byl Autopilot špatně hodnocen Consumer Reports, když došlo na bod Keeping the Driver Engaged. U tohoto bodu obdržel Autopilot od Tesly hodnocení 3/10, kvůli nedostatku systémů určené pro komunikaci s řidičem a jeho monitorování. Naproti tomu GM Super Cruise, nejvýše postavený systém tento bod zvládl skoro na jedničku a získal skóre 7/10, byl chválen za svůj kamerový monitorovací systém řidiče, který využívá technologii sledování očí.

Celkové hodnocení

Celkově získala GM Super Cruise od testovací organizace celkové skóre 69, zatímco Tesla Autopilot dosáhl celkového skóre 57. Následně těsně následoval Ford Co-Pilot 360 ve 52 a Audi Pre Sense ve 48.

Zdroj: Consumer Reports

 „I díky novým systémům od mnoha různých výrobců automobilů je Super Cruise stále na špičce díky infračervené kameře, která zajišťuje, že se oči řidiče dívají směrem k vozovce,“ uvedl vedoucí propojeného a automatizovaného testování vozidel.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *