Tesla již umisťuje stroje do moderní lakovny Giga Berlín

První evropská Gigafactory Berlín roste před očima. Nyní se stavební tým Tesly zaměřil na výstavbu moderní lakovny, s kterou bude Giga Berlín odlišná od Giga Šanghaj či Giga Nevada. Nový videozáznam přímo s výstavby lakovny vše potvrzuje a vypadá to, že lakovna bude již brzy ve zkušebním provozu, jelikož pro Teslu je tato lakovna novinkou. 


Nový videozáznam přímo z Giga Berlín od jednoho z fanoušků Tesly ukazuje, že stavební tým pomocí jeřábů usazuje stoje přímo dovnitř lakovny, jelikož by po dostavení lakovny nebyla žádná možnost, jak tam tyto stroje dostat. Jedná se o stroje Taikisha, které Tesla měla již delší dobu připravené poblíž lakovny.

O přesunu strojů do lakovny Tesla informovala ve svém dopise Q3. Automobilka uvedla, že začne s přesunem stojů do budovy. V dubnu generální ředitel Elon Musk informoval o tom, že Giga Berlín bude disponovat nejmodernější lakovnou, která zajistí kvalitní lak, což se potvrdí na Modelech Y, které z Giga Berlín vyjedou. V Giga Berlín i okolo je nyní rušno, jelikož se většina prací musí stihnout ještě před zimou, jelikož v zimě musejí být budovy pod střechou a musí se pracovat na jejich vnitřních částech, což zabere také dost úsilí.

Jednomu z fanoušků Tesly se povedlo při dokumentování Giga Berlín vyfotit úžasnou fotografie, která se podobná té, kterou před časem sdílel Elon Musk. Na fotografii je zachycená celá Gigafactory společně s odleskem slunečního paprsku. Na této fotografii můžeme vidět neuvěřitelný pokrok, který stavební tým od začátku roku udělal. Giga Berlín má být dokončená v červenci příštího roku a my doufáme, že se vše povede a Tesla dodrží termín dokončení Gigafactory.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *