Tesla Model Y je vybavena režimem „Off-road“

Tesla minulý týden začala dovážet do USA nové modely Y a další informace o Tesla Model Y vyšli na povrch, měla by mít nový Offroad Mode!


S cílem pomoci novým majitelům zahájila automobilka vydávání instruktážních videí o elektrických SUV. Jedním z nejzajímavějších videí o modelu Y je však o její kapacitě. Společnost Tesla také vydala příručku pro majitele modelu Y v plném rozsahu, aby se majitelé a budoucí kupci mohli seznámit se svým novým elektrickým vozidlem. Procházeli jsme příručku pro majitele a vytáhli jsme nějaké nové a zajímavé informace a rozdíly mezi příručkou Model Y a Model 3.
Obě vozidla jsou dosti podobná, protože jsou postavena na stejné platformě a sdílejí přibližně 70 % jejich částí, ale mají několik významných i menších rozdílů. Dobrým příkladem toho je nový „Off-Road Assist“. Tesla popisuje funkci v uživatelské příručce modelu Y:

Off-Road Assist je navržen tak, aby poskytoval celkové vylepšení při jízdě v terénu. Kromě umožnění otáčení kol vyrovnává Off-Road Assist vyvážení točivého momentu mezi předními a zadními motory a optimalizuje tak trakci. Off-Road Assist zlepšuje trakci na drsných a měkkých površích, kde může jedna strana vozidla ztratit trakci, zatímco druhá strana má stále trakci. Když je zapnutá funkce Off-Road Assist, pedál plynu poskytuje postupnější točivý moment, který je užitečný pro procházení při nízkých rychlostech (například na skalnatých površích). Pokud je tato možnost povolena, na dotykové obrazovce se zobrazí OFFROAD nad rychlostí jízdy.

Jak vidíte, jedná se o něco víc než jen deaktivaci řízení trakce, což výrobce navrhuje, abyste se ujistili, že je pro použití funkce povoleno.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *