Musk se chce přestěhovat do Texasu. Půjde s ním i ústředí Tesly?

Generální ředitel Elon Musk řekl svým blízkým zaměstnancům  zásadní informaci. Plánuje se přestěhovat do Texasu pryč se Zlatého státu Kalifornie. Nová zpráva CNBC uvádí, že generální ředitel plánuje opustit Zlatý stát a místo toho se stát obyvatelem státu Lone Star, ale důvody nejsou zcela známy. Velká otázka zní: Půjde s ním i ústředí automobilky Tesla , nebo zůstane v Kalifornii, kde si automobilka od svého založení v roce 2003 vytvořila svůj domov?


Zpráva CNBC naznačuje, že Muskův krok k tomu, že se chce přestěhovat možná vyvolala nespokojenost s omezeními COVID-19, s čím hlasitě nesouhlasil začátkem tohoto roku. Během výzvy k výdělku Q1 2020, kterou Tesla uspořádal v dubnu, Musk vysvětlil, že uzamčení bylo fašistické a že kalifornští politici by měli lidem vrátit „jejich zatracenou svobodu“. To vedlo k tomu, že generální ředitel získal extrémní nespokojenost s řešením situace, která odstavila výrobní závod automobilky Tesla ve Fremontu na více než měsíc a půl.

Po odstávce a otázkách zdravotnických úředníků okresu Alameda, zda je Tesla připravena na znovuotevření, Musk řekl, že Tesla „okamžitě přesune své ústředí a budoucí programy do Texasu či Nevady“.

Generální ředitel dokonce učinil několik kroků, aby naznačil jeho odchod z Kalifornie. Musk nakonec prodal svůj majetek a domy a tvrdil, že se úplně zbavuje věcí, které ho zde drží, a že se plně soustředil na misi dostat lidi na Mars. Poté, co prodal své kalifornské paláce, se někteří divili, zda Musk nakonec přesune svou automobilku Tesla do Texasu.

„Není pochyb o tom, že naše ústředí zůstane krátkodobě v Kalifornii. Z dlouhodobého hlediska si budeme muset počkat a uvidíme. Řekl Musk v nedávném rozhovoru.“

Proč zrovna Texas?

Vzhledem k tomu, že Tesla má v Texasu Gigafactory, která bude vyrábět několik firemních vozidel pro zákazníky ve východní polovině země, není důvod, aby si společnost nemohla založit svou základnu ve státě.

Musk se nyní nachází v Texasu, přičemž přesun ústředí Tesly do Texasu by nelby žádný velký problém. Musk by mohl snadno odletět zpět do Fremontu, když je třeba zařídit obchod v Kalifornii, a vzhledem k tomu, že mnoho z jeho vedoucích si vybralo Austin jako své oblíbené místo k životu, byl by blízko některým z jeho obchodních partnerů. Ve skutečnosti si Tesla vybrala Austin pro své nové místo pro stavbu Gigafactory kvůli odvolání k vedoucím pracovníkům společnosti.

„Když mluvili s klíčovými členy týmu, kteří by se museli přestěhovat do Austinu z Kalifornie, aby mohli továrnu rozjet, byl Austin jejich nejlepším výběrem, aby byl naprosto upřímný. To byl velký faktor při výběru Texasu. Konkrétně Austin. Myslím, že spousta lidí z Kalifornie, pokud se jich zeptáte, jaké je jediné místo, kam byste se přestěhovali mimo Kalifornii, je to Austin, řekl Musk.“

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *