Tesla u Cybertrucku možná zvolí zcela nový postup lakování

Elektrický pickup Cybertruck od americké automobilky Tesla za dobu od svého představení obletěl doslova celý svět. Před časem generální ředitel Elon Musk informoval o tom, že Tesla plánuje vyrábět Cybertrucka ve více barevných kombinací. Tesla bude na Cybertruck lepit folii, takže zajistí stále rychlou výrobu a zákazníkům nabídne tento elektrický pickup v mnoha barevných variantách. Jelikož je Cybertruck vyrobený z nerezové oceli válcované za studena, tak by ve skutečnosti stačilo pouze trochu tepla.


Po temperování ocel válcovaná za studena mění barvy. Tyto barvy pokrývají docela slušnou škálu odstínů od jasně stříbrné přes žlutou přes fialovou až po modrou a šedozelenou. Elon Musk reagoval pozitivně na myšlenku temperování exteriéru Cybertrucku, přičemž generální ředitel dokonce žertoval, že by pro svůj osobní vůz zvolil možnost „Modrá ocel“, což je odkaz na komediální film Zoolander.

Nadšenec automobilky Tesla @TheCyberCamper nedávno provedl pokus o simulaci toho, jak by různé odstíny tvrzené oceli vypadaly na mohutném ocelovém vozidle, a výsledky jsou ve skutečnosti opravdu dobré. Na základě simulovaných odstínů nadšence Tesly se zdá, že temperovaná ocel by mohla Cybertrucku poskytnout jemnou a jedinečnou škálu barev.

Rozsah barev, které jsou výsledkem temperované oceli Cybertrucku, se ve skutečnosti zdá být osobnější než současné možnosti barev dostupných pro Model S, Model 3, Model X a Model Y, které lze prozatím shrnout do bílé, černá, modrá, šedá a červená. Je pravda, že šance, že Tesla pro Cybertruck skutečně nabídne barevné varianty z tvrzené oceli, se mohou zdát malé, ale nelze popřít, že díky těmto odstínům bude vozidlo ještě přitažlivější.

Cybertruck je pravděpodobně dosud nejodvážnějším vozem Tesly. S extrémně hranatým designem podobným origami a exoskeletem z nerezové oceli je Cybertruck extrémně odolný. Očekává se, že se vozidlo začne vyrábět v průběhu příštího roku v Giga Texas, která ej v současné době ve fázi výstavby.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *