Zloději ukradli Powerwally od Tesly. Později zjistili, že jim na nic nebudou!

Před několika dny se stala trochu neobvyklá krádež. Ze skladu společnosti ProSolar Carribean na Panenských ostrovech lupiči odcizili šest Tesla Powerwall. Tyto domácí baterie zde měla společnost uskladněna pro zhotovení další z mnoha zakázek. Kromě Powerwalls ukradli lupiči i SUV od automobilky Ford.


Po krádeži společnost ProSolar Carribean nabídla odměnu 10 000 dolarů každému, kdo by mohl poskytnout informace, které by mohly pomoci získat Powerwalls, jejichž cena se odhaduje na přibližně 45 000 dolarů. Naštěstí pro ProSolar se zloději Powerwallu nejevili jako nejchytřejší.

Záběry mužů byly zaznamenány monitorovacím systémem ve skladu ProSolar. Detektiv také našel otisky prstů na místě. Bez vědomí zlodějů společnost ProSolar neprodleně nahlásila krádež také automobilka Tesla poskytla společnosti sériové číslo domácích baterií.

Spernak dále vysvětlil, že Powerwalls jsou sofistikované baterie, které nelze jednoduše ovládat. Baterie vyžadují ke svému provozu další vybavení a jsou také monitorovány automobilkou Tesla, která po jejich vydání poskytuje bezdrátové aktualizace. Powerwally nejsou ani tak cenné pro ty, kteří chtějí cenné materiály, protože nemají mnoho mědi a cenných kovů. Ti, kteří se pokoušejí rozebrat Powerwall, mohou mít také smůlu, protože se jedná o vysokonapěťové baterie.

Zloději také ukradli Ford Escape z roku 2008, nejstarší vozidlo ve flotile ProSolar a vozidlo, které je nejvíce náchylné k poruše.

Jak to celé dopadlo?

Ve svém prohlášení pro Virgin Islands Daily News poznamenal provozní ředitel ProSolar Brian Walden, že mu v úterý ráno zavolal detektiv z VIPD a informoval ho, že ukradené Powerwally a SUV se našly a byly získány zpět.

Bohužel zloději Powerwally naprosto zničili, takže se již nedaly použít. Společnost je musela odevzdat automobilce Tesla k recyklaci. Zloději totiž veškerou elektroniku vyjmuly s obalu, který také poškodili.

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *