Mladý genius chce jít na stáž k Muskovi

Dvanáctiletý Caleb Anderson, který studuje zároveň na střední i vysoké škole, může být skvělým příkladem toho, co může být další velkou konkurenční výhodou americké automobilky Tesla a vesmírné společnosti SpaceX.


Rodiče dvanáctiletého Caleba Andersona již od jeho raného věku věděli, že je výjimečný a neskutečně nadaný. Jeho matka říká, že již ve čtvrtém týdnu života imitoval některé věci, která říkala. Jako půlroční ovládal znakovou řeč, kterou ho naučila jeho matka. Jako 2-letý již četl Ústavu Spojených států.

Po nástupu do školy na soukromou školu v Marietta se ukázalo, že mu tato škola nedává dostatečné vzdělání, co by potřeboval. Proto se jeho rodiče přihlásit ho i na vysokou školu Chattahoochee Technical College. Důležité je podotknout, že mu zbývají pouhé dva semestry, aby vysokou školu dokončil a stal se absolventem této školy.

Caleb má své plány do budoucnu jasné. Po ukončení studia vysoké školy Chattahoochee Technical College se chce zaměřit na studiem aerokosmického inženýrství. Jeho rodiče řekli, že jeho kroky budou následovat na univerzitu Georgia Tech, následně na prestižní MIT.A po dokončení těchto univerzit chce Caleb jít na stáž k Muskovi.

Caleb Anderson by pro Teslu a SpaceX mohl znamenat v budoucnu velikou pomoc ve vývoji. Je možné, že by se mohl stát i hlavní osobou, která by společně s Muskem pracovala na tajných projektech Tesly a SpaceX. Dle studie se zdá, že americká automobilka Tesla a vesmírná společnost SpaceX jsou největším lákadlem pro absolventy inženýrství.

Zdroj: Universum via Tesmanian

Tesla a SpaceX se umisťují na prvních příčkách, což by mohlo do budoucna znamenat velikou výhodu. Pro automobilku Tesla, která se dle studie umístila na první příčce to znamená, že v budoucnu by pro ní mohli pracovat největší mozky planety, takže by se celá automobilka mohla posunout o pár kroků napřed. SpaceX je již v dnešní době jediná společnost, která vyrábí kosmické rakety a následně s nimi lítá do vesmíru. Ovšem i do této společnosti se hrnou inženýři, kteří absolvovali prestižní školy.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslamagazin.com

Foto: Steve Jurvetson/Flickr (CC BY 2.0)

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *