Musk je krok od pozice nejbohatšího člověka na světě

Generální ředitel a vizionář Elon Musk již útočí na první pozici žebříčku nejbohatších lidí na světě. Na poražení Jeffa Bezose Muskovi již zbývá v době psaní článku 11 miliard dolarů. Většina mění, které Musk má je úzce vázáno s Teslou a závisí na akciích a samotné hodnotě automobilky.


Před nedávnem získala americká automobilka Tesla hodnotu šesti konvenčních automobilek dohromady. Díky růstu hodnoty této automobilky roste i hodnota mění Elona Musk, který je v době psaní článku druhý v žebříčku nejbohatších lidí na planetě. Hodnota mění zakladatele Amazonu Jeffa Bezose je 186 miliard.

V současné době je generální ředitel Elon Musk druhý v žebříčku Bloomberg Billionaires Index. Za ním je zakladatel technologické společnosti Microsoft Bill Gates. Před ním je Bezos, kterého by Musk již brzy mohl přerůst v hodnotě majetku. M

usk nad Bezosem ztrácí pouhých 11 miliard dolarů z celkového jmění 175 miliard dolarů. Pokud akcie americké automobilky v následujících dnech stále porostou, tak Musk opravdu předhoní zakladatele Amazonu a stane se nejbohatším člověkem na světě.

Zdroj: Bloomberg Billionaires Index

Je možné říci, že Musk si své jmění opravdu zaslouží. Růst automobilky Tesla je zajištěný zejména díky němu. Když jsme začínali tento web, tak jsme na zahraničních webech častokrát četli, že Musk spí v práci, aby mohl dokončit Model 3 a jiné modely. Kromě toho je i zakladatelem společnosti SpaceX, která je jedna z mála společností na světě, která posílá do vesmíru rakety.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *