Stavba Giga Berlín je v plném proudu

Práce v Giga Berlín jsou v plném proudu. Vypadá to, že by Tesla během čtyř týdnů měla získat i konečné povolení právě pro Giga Berlín. Samotný komplex by měl být dokončen již v červenci tento rok.


Výstavba Gigafactory Berlín byla doposud realizována pomocí prozatímních individuálních povolení, která umožnila automobilce Tesla stavět úseky připravovaného zařízení pro výrobu Modelu Y. V rámci tohoto systému musel být každý krok výstavby zařízení zkontrolován a schválen Brandenburskou státní agenturou pro životní prostředí. Nastavení většinou fungovalo, ačkoli také otevřelo projekt mnohým zpožděním.

Naštěstí se zdá, že by to nebylo příliš dlouho, než výrobce elektromobilů zajistí konečná povolení pro Gigafactory Berlín. Podle informací shromážděných veteránskou zpravodajskou agenturou B.Z. by schválení projektu Giga Berlín podle federálního zákona o kontrole imisí mělo přijít koncem ledna až začátkem února.

„Předpokládám, že Státní agentura pro životní prostředí tento proces rychle ukončí,“ poznamenal brandenburský ministr životního prostředí Axel Vogel.

Je zajímavé, že se zdá, že nedávné soudní spory proti výstavbě Gigafactory Berlín skončily zrychlením schvalovacího procesu pro továrnu na elektrická vozidla. „V zásadě nám ekologická sdružení udělali velkou laskavost. Protože v rozsudku soud potvrdil, že pozitivní předpověď pro konečné schválení je pravděpodobná. Proto se s důvěrou těším na další postup,“ dodal Vogel.

Gigafactory Berlín je stěžejní pro plány expanze Tesly do Evropy, přičemž výrobce elektrických automobilů chce zahájit výrobu Modelu Y v Giga Berlín již v tomto roce. Generální ředitel Elon Musk rovněž prozradil, že v německém závodě bude továrna na výrobu bateriových článků, která by byla schopná produkovat 100 GWh baterií ročně, což je dvojnásobek dnešní kapacity Gigafactory Nevada.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *