První pohled na filtr HEPA v Tesla Model Y

Zdá se, že filtr HEPA modelu Tesla Model Y je poměrně velký a je také navržen tak, aby jeho nahrazení nebylo komplikovanou záležitostí. To naznačil snímek, který nedávno sdílel nadšenec Tesly z Číny, který měl to štěstí pořídit fotografii HEPA filtru.


Jak je vidět na obrázku, který zveřejnil nadšenec TeslaMotors, filtr HEPA modelu Y je nainstalován těsně za okrajem. To by pravděpodobně usnadnilo údržbu vozidla ve srovnání s jeho větším sourozencem, modelem X, který při výměně filtru HEPA vyžaduje určitou demontáž přední části.

r/teslamotors/xiaoteshushu

Členové komunity Tesla si všimli, že filtr HEPA modelu Y je poměrně velký a blízký velikosti filtru v modelu X, což je vozidlo, které je podstatně větší. Velikost samotného filtru také zdůrazňují předchozí výroky Elona Muska o tom, že Model 3 nemá dostatek místa pro filtr HEPA, jako jsou v Modelu S a Modelu X.

Tesla Model 3 z Tech Forum/YouTube/

Díky svému filtru HEPA byl model Y v Číně představen s funkcí režimu ochrany před biologickými zbraněmi. Funkce, byla neocenitelná v oblastech, které jsou extrémně znečištěné. Tesly jsou již v Číně vnímány jako statusový symbol svého druhu a jejich použití by z Modelu Y pravděpodobně udělalo velmi žádané vozidlo pro rostoucí rodiny žijící v obydlených oblastech, jako je Peking a Šanghaj.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Klára Maslíková

Jsem holka, která studuje letectví, miluje elektromobily a trochu čerstvé kávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *