Model Y se nejspíše dočká HEPA filtru

Aktualizace čínského manuálu určeného pro Model Y naznačuje, že Tesla již brzy může začít do Modelu Y implementovat HEPA filtr, který v současné době nalezneme v Modelech S a X. Zmínku o HEPA filtru v manuálu odhalil známý hacker a nadšenec Green.


Hacker Green odhalil zmínku o novém HEPA filtru, který posádku v kabině ochrání i před biologickým útokem. V manuálu nebyla zmínka ve spojitosti s HEPA filtrem pouze o Modelu Y, ale také o Modelu 3. Green poznamenal, že výskyt HEPA filtru u Modelu 3 je velmi nepravděpodobný, což již v minulosti potvrdil i generální ředitel Elon Musk.

V říjnu letošního roku zaznamenal Green náznaky využití HEPA filtru i v softwaru. Musk ke Greenovu objevu tenkrát poznamenal, že Model 3 se určitě nedočká HEPA filtru, ale u Modelu Y  to není vyloučené.

Generální ředitel již v minulosti důrazně podotýkal, že Model 3 se HEPA filtrů nedočká i přesto, že u Modelu S a u Modelu X ho nalezneme. Nedávno Musk poznamenal, že Model Y má stejné problémy s umístěním HEPA filtru jako Model 3, což je vskutku logické, jelikož spolu sdílí téměř 75% dílů.

Stále není vyloučeno, že by Model Y neměl v následující letech nebo měsících obdržet HEPA filtr, který je schopný posádku ochránit před biologickými zbraněmi. Generální ředitel Elon Musk zatím neoznámil oficiální implementování HEPA filtru do Modelu Y. Je možné, že Tesla začne HEPA filtr implementovat zcela v tajnosti jako tomu bylo u jiných novinek.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *