V Amsterdamu dochází ke krádežím nabíjecích kabelů

Zloději kradou nabíjecí kabely k elektromobilům, zejména k vozům Tesla. Právě v Evropě se v současné době objevilo několik případů, kde zloději odcizili nabíjecí kabely k elektromobilům. Policie zatím stále řeší, jakým způsobem zloději nabíjecí kabely kradou, jelikož vozy Tesla při každém nabíjení kabel uzamykají.


Policie v Amsterdamu zaznamenal s příchodem zimy, konkrétně od 20. listopadu do 4.prosince celkem 21 případů krádeže nabíjecích kabelů k elektromobilům, převážně k vozům Tesla. Právě nabíjecí kabely od Tesly se na trhu prodávají za vysokou cenu, v odhadu okolo 200 až 300 eur, což je v přepočtu 5 až 8 tisíc korun. Kabely v horším stavu poté zloději mohou prodat za 4 tisíce korun. V porovnání s jiným zbožím jsou nabíjecí kabely opravdu lukrativní zboží.

Policie v současné době uvedla, že ke krádežím nabíjecích kabelů dochází zejména v noci. Je zajímavé, že krádeže přichází až se zimní obdobím a především se jedná o kabely k Modelu 3. Jedna z možností, jak zloději jsou schopni kabel ukradnout je, že Tesla před časem přidala funkci, která nahřívá port, aby nezamrznul. Pro přidání této funkce Tesla nejspíše pozměnila fungování zamykání portu, což mohlo vést k problému.

Nyní přichází otázkou zda není lepší vozy nabíjet například na pomalých veřejných dobíjecích stanicích nebo zda si nekoupit třeba wallbox, který již v dnešní době stojí podobně jako kvalitní nabíjecí kabel. Jednou z dalších možností je implementovat do nabíjecího kabelu čip, kterým uvidíte polohu vašeho kabelu.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *