Model S Plaid bude zase na okruhu Nurburgring

Vypadá to, že americká automobilka nenápadně připravuje půdu pro příjezd svého vlajkového sedanu na okruh Nurburgring. Konkrétně se jedná o Model S Plaid, který tento okruh již v minulosti okusil. Nadšenci si všimnuli výstavby nových Superchargerů V3 nedaleko okruhu.


Americká automobilka Tesla v současné době pracuje na příchodu na evropský trh. V současné době stává poblíž Berlín staví novou Gigafactory, která již příští rok bude produkovat Model Y. kromě toho se Tesla rozhodla majitelům vozů Tesla zpříjemnit závodění na okruhu Nurburgring výstavbou Superchargerů V3 v těsné blízkosti okruhu. Majitelé nyní budou mít možnost své vozidla dobít za mnohem kratší čas a navíc hned vedle okruhu.

To je dobrým znamením pro majitele elektromobilů, kteří si často hrají na závodníky. Stejně jako u vozidel na benzín, i při tvrdé jízdě spotřebovávají elektromobily více energie, což znamená, že i automobily jako Model 3 Performance, který má dojezd 315 mil s hodnocením EPA, pravděpodobně po několika kolech vysaje celou baterii. Nyní se to už nestane, jelikož hned vedle Nurburgringu bude dobíjecí stanice, která zvládne Model 3 dobíjet výkonem až 250 kW.

More chargers being installed at the Nürburgring. from teslamotors

A pokud Tesla otevře svoji síť Supercharger pro další vozidla, budou stanice V3 na Nurburgringu pravděpodobně využívány ještě více. Majitelé vozidel, jako je Porsche Taycan Turbo S a připravované Audi RS e-tron GT, budou pravděpodobně mezi jejich nejhorlivějšími uživateli. Vozidla, jako je Taycan Turbo S, jsou schopna zvládnout rychlost nabíjení až 350 kW, ale infrastruktura pro tyto nabíječky EV je stále nedokončenou prací. Síť Supercharger automobilky Tesla by se poté mohla stát cennou formou podpory vysoce výkonných elektromobilů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *