Musk chtěl prodat Teslu společnosti Apple. Dnes by toho litoval!

Generální ředitel americká automobilky Tesla Elon Musk potvrdil, že měl v plánu automobilku prodat Applu. Pár let mohl jeden z největších technologický gigantů na světě získat Teslu za 1/10 současné ceny. Time Cook se o nabídce s Muskem nechtěl bavit, dokonce odmítl i osobní schůzku.


Možná jste již na internetu zaznamenali, že Tesla měla být údajně prodána do rukou jednomu z největších technologický gigantů na světě. Nyní tuto informaci potvrdil i samotný generální ředitel Elon Musk, který veřejně přiznal, že zvažoval prodej během těch nejtěžších časů. Nejspíše tím má Musk na mysli dobu, kdy usilovně společně s Teslou pracoval na zahájení výroby Modelu 3 v roce 2017. Právě toto období bylo pro Teslu výrobní peklo.

Apple Teslu ignoroval. Dnes ho to mrzí!

Technologický gigant Apple nechtěl o prodeji Tesly slyšet, což může v dnešní retrospektivě firmy poměrně mrzet. Musk chtěl Teslu prodat opravdu za směšnou cenu. Za 1/10 současné hodnoty, což bylo nějakých 60 miliard dolarů. Tímto nákupem mohl Apple získat největšího výrobce elektromobilů a veškeré přístupy k autonomnímu řízení. Apple se rozhodl Muska a celou Teslu ignorovat, dnes toho nejspíše lituje.

Musk tuto informaci zveřejnil v době, kdy Apple oznámil, že chystá vlastní elektromobil a k němu nejspíše i revoluční baterii. Musk už celou situaci nějak neokomentoval a v dnešní době ho to nejspíše ani nemrzí. Uvidíme s čím Apple příjde.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *