Mercedes-Benz přišel o vedoucího výroby. Přešel k Tesle

Zprávy z Německa nyní uvádějí, že jeden z klíčových vedoucích výroby Mercedes-Benz, Ree Reif změnil zaměstnání a přešel k americké automobilce Tesla. Nejspíše ho v budoucnu budeme potkávat jako vedoucího výroby v Giga Berlín, kterou Tesla plánuje uvést do provozu již v červenci příštího roku.


I když Reif ani Tesla tuto zprávu nepotvrdili, IG Metall učinil neobvyklý krok a oznámil odchod výkonného ředitele z továrny motorů Mercedes-Benz v Berlíně. Jak je uvedeno ve zprávě Deutsche Welle. Oznámila „přeběhnutí“ v tiskové zprávě ve čtvrtek 12. listopadu. Jan Otto, šéf IG Metall Berlin, sdílel názory Unie na odchod Reifa.

„Nemůžeme budovat budoucnost s takovými bezduchými manažery. Nechápeme, proč chce takový tradiční a inovativní výrobce automobilů, jako je Daimler Group, kapitulovat svého amerického konkurenta. Chceme formovat budoucnost v továrně. Objasníme, že změnu ve vedení závodu považujeme za zradu, je sporné, zda jsme nebyli po celou dobu pouze figurkou ve hře, “uvedl Otto v tiskové zprávě IG Metall Berlin.

Reifův odchod nastává v nevhodnou dobu pro Mercedes-Benz, protože jeho mateřská společnost Daimler čelí problémům. To je částečně způsobeno pozdním posunem jejích iniciativ v oblasti elektromobility. I přes konkurenci Tesly nepřinesly snahy Daimler EV tolik ovoce, protože konkurenční výrobci automobilů, jako je Volkswagen, dosáhli většího pokroku s vozidly, jako je ID.3.

Kdo je to Ree Reif?

Před svým odjezdem působil Reif jako vrcholový manažer v továrně na motory Mercedes-Benz v Berlíně společnosti Daimler AG. Díky tomu získal rozsáhlé zkušenosti jako vedoucí inženýrství a výroby v továrně Mercedes-Benz, kde se vyrábí i Mercedes EQC. Daimler se k celé situaci vyjádřil zcela jinak a řekl, že Reif požádal o předčasný odchod do důchodu, ale neuvádí zda neodchází do Tesly.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *