Solární střecha od Tesly již brzy změní vzhled střechy nových domů

Americká automobilka Tesla se v poslední době zaměřila na vývoj solární krytiny a celého solárního systému pro domy. Nyní začíná být solární střecha od této automobilky i cenově výhodná, takže je pouze otázkou času, kdy ji uvidíme na některých nových domech. Tesla nyní zveřejnila úspory, kterých dosáhnete při použití solární střechy od této automobilky na rozdíl tomu, aby jste na dům dávali klasickou střechu a solární panely.


Solární střecha od Tesly je ve skutečnosti nejlevnější ve své kategorii. Je pravda, že výrobců solárních střech je i v dnešní době minimum, takže Tesla v tomto oboru má mnohem menší konkurenci než třeba u Modelu 3. Mezi hlavní konkurenty Tesly patří společnosti DeSol a Luma, které vyrábějí podobnou solární krytinu jako Tesla.

Pokud by jste přemýšleli o solární střecha, tak její cena je přibližně 2,11 dolarů na watt. Cena za solární střechu od Tesly je mnohem nižší než třeba za solární střechu od DeSol Power Tiles, která se pohybuje okolo 7 dolarů za instalovaný watt. Solární střecha od společnosti Luma je mnohem větší konkurent automobilky Tesla, jelikož její solární střecha stojí 4,50 dolarů za instalovaný watt. Je důležité si uvědomit, že při koupi solární střechy kupujete, jak pálenou střešní krytinu, tak i solární panely.

Kolik zaplatíte za solární střechu na klasický rodinný dům?

Na začátku letošního roku to zdůraznil nadšenec majitele Tesly Ben Sullins, který odhadoval, že solární střešní systém s výkonem 9,2 kW bude stát přibližně 56 000 dolarů. A zatímco standardní šindelová střecha s 9,2 kW fotovoltaickým systémem bude pravděpodobně stát jen něco kolem 42 000 dolarů, prvotřídní střešní materiály se solárními panely jsou mnohem dražší. Sullins odhadoval, že kovová střecha se srovnatelným FV systémem bude stát asi 70 000 dolarů, taška se solárním systémem 9,2 kW bude stát asi 111 000 dolarů.

Jak to bude se solární střechou do budoucna?

Automobilka Tesla se neustále snaží snižovat cena za solární tašky, což se jí daří a v budoucnu se můžeme dočkat opravdu nízké ceny. Musk řekl, že prodeje solární střechy se uskuteční až příští rok, kdy Tesla společně se solární střechou plánuje expanzi i do jiných států. Zatím je dostupná pouze v 16 státech v USA.

 „Myslím, že budoucnost, kde máme krásné střechy generující energii, která je odolná a vzhledově lepší než klasické střecha se solárními panely. To je budoucnost, kterou chceme. Solar Roof je vražedný produkt. Tomu se stane zřejmé příští rok, “řekl Musk.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *