Tesla příští rok vyrobí přes 1 milión vozů. Pravděpodobnost je vysoká

Je trochu úžasné, že před více než dvěma lety se Tesla snažila ve své továrně Fremotn dosáhnout výroby 5000 Modelů 3 týdně. Cíl, který se ukázal být nedosažitelný byl dosažen v průběhu roku 2018, kdy Tesla dodala 245 240 vozů, čímž vytvořila i nový rekord.


Od té doby Tesla neustále zvyšovala své schopnosti výroby vozidel a dnes se automobilka snaží dodat do konce roku přibližně půl milionu elektromobilů. A to navzdory pandemii, která otřásla světem, což mělo za následek odstávky ve dvou výrobních zařízeních Tesly, v továrně Fremont a v Gigafactory v Šanghaji. Giga Šanghaj je teprve v prvním roce provozu a ještě není v plném nasazení.

Ale Tesla je nejenom výrobcem elektromobilů, ale také optimismu. Je to jediná automobilka, která během pandemie stále silně roste, a její vozidla, zejména sedan Model 3 a crossover Model Y, zaznamenávají silnou poptávku spotřebitelů.

S ohledem na tuto skutečnost automobilka Tesla poznamenala, že má v úmyslu v příštích letech zvýšit své schopnosti výroby vozidel na miliony. Nebylo by vůbec překvapivé, kdyby automobilka oznámila, že do příštího roku bude vyrábět a dodávat 1 milion vozů. Taková myšlenka teď může znít nepravděpodobně, ale stejně tak i myšlenka dosáhnout cíle dodávek 500 000 vozidel za rok, který je zatížen pandemií.

Zdroj: Tesla.com

Je pozoruhodné, že se Tesla za ta léta ustavila jako schopný výrobce automobilů, který má vše, co je v jeho silách pro splnění jeho cílů. Automobilka nemusí vždy splnit čas a může se dotknout kvality výroby svých prvních sériových vozidel, ale zůstává věrná svému slovu. Totéž platí pro Elona Muska. FSD může být například odloženo na nějakou dobu, ale omezená beta verze, která je dnes testována, je velmi reálná a její potenciál je obrovský.

Giga Šanghaj a milníky

S těmito milníky přichází pro Teslu normálnost. Zatímco automobilka se například dostala na titulní stránky, když poprvé překonala hranici 5 000 Modelů 3 za týden, dnes jsou takové věci naprosto běžné.

Před nedávnem Tesla odhalila svá výrobní čísla v Giga Šanghaj. Tesla zde v říjnu vyrobila 22 292 Modelů 3, což dle výpočtu vypadá, že Tesla zde ročně vyrobí 275 148 vozidel. Automobilka v roce 2021 chce dosáhnout výroby 550 tisíc vozů ročně v Giga Šanghaj, přičemž bude vyrábět 300 tisíc modelů 3 a 250 tisíc Modelů Y.

Pokud by Giga Šanghaj opravdu v roce 2021 zvládla vyrobit 550 tisíc vozů, tak by Tesla měla vysokou šanci vyrobit ročně přes 1 milión vozů. Pro Teslu je toto číslo velkým milníkem a jeho dosažení by pro ní bylo velkým úspěchem.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *