Ve Švédsku shořelo osm elektromobilů Tesla

Zdá se, že někdo úmyslně zapálil několik vozů od automobilky Tesla, které byly zaparkované v areálu Tesly, který se nachází ve švédském městě Malmö. Příslušné úřady k celé situaci poznamenali, že incident byl výsledkem žhářství, tedy úmyslným zapálením. Celá situace je nyní ve fázi vyšetřování.


Na začátku tohoto týdne v noci vzplanuly vozy na parkovišti. Až po příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jedná o elektromobily, které v sobě mají baterie. Na celém incidentu je velmi zvláštní, že vozy, které hořeli byly zaparkovány po celém parkovišti, nikoliv vedle sebe. Oblast, kde byly vozy umístěny měla rozlohu přibližně 300-400 metrů.

Na hašení celého požáru se podíleli tři hasičské složky. Celkem hořelo sedm nebo osm vozů Tesla. Tyto vozy byly zaparkovány poblíž servisního střediska Tesly. Jednalo se tedy o vozy, které Tesla měla určena k prodeji či k opravě, jelikož zde kromě servisního střediska měla Tesla i svojí obchodní pobočku.

Celý požár byl velmi kritický, jelikož hrozilo, že se oheň z vozů přemístí i na budovu, kde Tesla měla svojí pobočku. Ve uvnitř se v tu dobu nacházeli další vozy, které Tesla servisovala a některé měla vystavené.

„Soustředili jsme se na auta, která byla nejblíže k budově, abychom snížili riziko rozšíření do areálu. Když se nám podařilo uhasit požár, byli jsme schopni uhasit další požáry automobilů, „uvedl záchranář ve svém prohlášení pro místní média.

Místní úřady ihned po incidentu kontaktovali občany, aby jim oznámily, že došlo k požáru elektromobilů a je možné, že se ve vzduchu budou nacházet nebezpečné výpary. Hasiči se snažili uvolnění těchto nebezpečných výparů zabránit.

„Policie byla na místě požáru a bylo zahájeno vyšetřování na místě činu. Bylo podáno hlášení o vážném poškození požárem,“  uvedl celní úředník Conny Strömberg.

Je zajímavé, že žháři zapálili pouze elektromobily, když se nedaleko nacházely i jiné vozy. Nejspíše se jednalo o odpor k elektromobilům a především o odpor k americké automobilce Tesla.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *