Prodej elektromobilů ve Velké Británii raketově roste!

Registrace elektrických vozidel ve Velké Británii explodovala a v březnu 2021 vzrostla o více než 88% ve srovnání se stejným měsícem v roce 2020. Zatímco prodeje elektromobilů  prudce vzrostly, prodeje benzínových a naftových motorů poklesly o 10, respektive 31,4%, dokazující, že kupci automobilů ve Velké Británii stále více přitahují udržitelné pohonné jednotky ve srovnání s vozidly na plynový pohon, které dominují v automobilovém průmyslu již více než 100 let.


V letošním roce se prodeje elektromobilů ve Velké Británii v prvním čtvrtletí roku 2021 zvýšily na 31 779 vozidel, což je nárůst o 74,1% ve srovnání s loňským číslem 18 256 automobilů ve stejném období. Společnosti zvýšily svůj podíl na trhu v letošním roce na 7,5% veškerého prodeje automobilů, oproti loňským pouhým 3,8%.

K významné části prodeje elektromobilů ve Velké Británii došlo v březnu, protože během měsíce bylo kupujícím automobilů prodáno 22 003 vozidel odpovídajících této kategorii. Z 31 779 vozidel prodaných v 1. čtvrtletí 2021 se jen v březnu prodalo něco přes 69%, což se ukázalo jako nejúspěšnější měsíc nového roku v tomto odvětví.

Zdroj: SMMT

Celkové prodejní čísla vedly evropské značky jako Volkswagen, BMW, Audi a Mercedes-Benz. Tesla, přední světový výrobce elektromobilů, nebyl zařazen na seznam značek. Model 3 byl v březnu čtvrtým nejlepším vozem ve Velké Británii, protože 6 585 vozů byly dodány zákazníkům. Tesla má blížící se dokončení svého evropského výrobního závodu, což je pro automobilku dobrým znamením, protože z Velké Británie a Evropy přicházejí povzbudivé údaje týkající se prodeje elektromobilů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *