Prodeje vozů Tesla v Kalifornii zase rostou

Americká automobilka Tesla dle nových registračních údajů v Kalifornii začíná obnovovat prodeje v tomto státě.


Ve druhém čtvrtletí prodeje vozů Tesla v době pandemie v Kalifornii rapidně klesly, téměř o polovinu. Snížení prodejů zaznamenal nejenom automobilový průmyslu. Pro některé společnosti se druhé čtvrtletí stalo likvidační. V porovnání s jinými automobilky si Tesla i přes pandemii stále udržela prodeje. Jedna z hlavních prodejních lokalit v době pandemie byla Čína, kde období pandemie bylo mnohem dříve než jinde ve světě.

Nyní dle výsledků prodejů vozů Tesla za Q3 2020 se zdá, že prodeje vozů Tesla míří zase k vysokým číslům.

Zpráva zveřejněná v pondělí ukázala, že registrace v Kalifornii, která je pro výrobce elektromobilů a její největší trh v USA, vzrostla z minima ve druhém čtvrtletí zhruba z 9 800 vozidel na přibližně 16 200 vozidel za tři měsíce končící zářím. Čísla ve třetím čtvrtletí však zaostala o 13% za loňskými kvůli velkému poklesu registrací Modelu 3.

Zatímco v Kalifornii poklesl prodej Modelu 3, Tesla dodala ve státě 7 300 Modelů Y, což je nový elektrický crossover, který má v rekordních prodejích nahradit Model 3.

Tesla navíc začátkem tohoto měsíce potvrdila, že za Q3 2020 dodala 139 300 vozů. Automobilka si na začátku roku stanovila cíl, dokonce roku dodat 500 000 vozů. K splnění tohoto cíle má Tesla velmi dobře nakročeno a uvidíme, jestli jí něco nepřekvapí a cíl splní.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *