Tesla snížila záruku na ojeté vozy

Tesla výrazně snížila záruku na ojeté vozy, čímž dle našeho názoru do budoucna velmi klesne prodej těchto ojetých vozů od Tesly.


V posledních týdnech se americká automobilka Tesla rozhodla výrazně změnit záruční doby a dokonce zrušila i možnost vrácení vozů do sedmi dnů bez udání důvodu, o čem jsem vás již informovali.

Tesla donedávna poskytovala 2 až 4letou záruku na ojeté vozidla Model S či Model X.

Model S a Model X, které jsou v současné době stále nevypršela původní záruka, kterou Tesla poskytovala na 4 roky nebo do ujetí 81 000 kilometrů. U ojetých vozů stále platí stejná záruka, která platila do teď.

U Modelu S a Modelu X, které jsou v současné době starší než trvá původní záruka (4 roky) nebo ujeli více než 81 000 kilometrů, ale byly vyrobeny před méně než 6 lety a stále neujeli 160 000 kilometrů, tak omezená záruka na tyto vozy poskytuje krytí až na dva roky nebo do ujetí 160 00 kilometrů, neplatí na baterie a pohonnou jednotku.

Nyní Tesla změnila záruku na ojetá vozidla, která trvá pouze jeden rok nebo do ujetí 16 000 kilometrů nad původní záruku.

Tesla na nové vozy nabízí záruku, které se na vozidlo vztahuje čtyři roky nebo do ujetí 81 000 kilometrů. Po vypršení této záruku platí pro vaše vozidlo ještě omezená záruka, která trvá pouze rok nebo do ujetí 16 000 kilometrů.

Automobilka tímto krokem prakticky znemožnila prodej vozů Tesla vyrobené do roku 2016. Na tyto vozy již Tesla nebude poskytovat takovou záruku jako poskytovala do teď. Namísto 2 až 4 let záruky nyní dostávají pouze 1 rok nebo do ujetí 16 000 kilometrů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *